Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tudnátok nekem elgondolkodtató...

Tudnátok nekem elgondolkodtató művészfilmeket ajánlani? Vagy szintén mélyebb tartalmú drámát, thrillert? Külön érdekelnek még a pszichológiai filmek, elmegyógyintézetes filmek és az összeesküvésekről szólók.

Figyelt kérdés
Amiket láttam már: Taxidermia, Mr Nobody, Viharsziget, Eredet, Amerikai szépség, Hard Candy, Borgman, Amíg alszol, Rekviem egy álomért, Little Miss Sunshine, A zongoratanárnő, Remény rabjai, A Halálsoron, Forrest Gump, A mintatanár, Lilja 4 ever, The sunset limited, A bakancslista, Titokzatos folyó, Harcosok klubja, A tetovált lány, Száll a kakukk fészkére, Ragyogás. Hirtelen ezek jutottak eszembe ezekben a stílusokban,szóval ezekhez hasonló érdekelne. :)

2014. aug. 8. 12:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A teljesség igénye nélkül:


Dogville

Párbaj

Az ötödik pecsét

Cabiria éjszakái

Salo (csak ha erős a gyomrod)

Furcsa játék (kizárólag az osztrák változat, amit szintén Haneke rendezett, mint a Zongoratanárnőt)

Berlin felett az ég

La cabina (régi spanyol rövidfilm, a youtube-on fent van)

Metropolis (némafilm, de megéri)

Visszafordíthatatlan

2014. aug. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Salot sajnos láttam. De kihagynám az olyan filmeket . XD
2014. aug. 8. 21:50
 13/17 anonim ***** válasza:
A többi, amit írtam nem olyan, kivéve talán a Visszafordíthatatlan, de annak is csak egy-két része durva.
2014. aug. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Hetedik kör [link]


Észvesztő [link]


Prozac nation [link] (Könyvben ez zseniális, filmváltozata meg egyszerűen csak jó, szóval ezt inkább elolvasásra ajánlom.)

2014. aug. 12. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Lebannen ***** válasza:

Madárka

A hullám (a német verzió)

K-pax -- ez kötelező :)

Jákob lajtorjája

A halászkirály legendája

Összeomlás

2014. aug. 18. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Talán ideillik: Carter edző....
2014. aug. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Száll a kakukk fészkére.


Alapmű.

2016. máj. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!