Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért mondhatják ezt az...

Miért mondhatják ezt az emberek a könyvekre? Egyetértetek ezen állítással?

Figyelt kérdés
Ha valaki sok rosszat tapasztal életében vagy elege van abból, ami a munkahelyén történik, sokan megalázzák, borzalmakat tapasztal maga körül akkor számára vidámabb könyvek kellenek, ami kiemeli. Hazamegy este és nincs kedve már gondolkodni semmin. Ugyanakkor számomra például egy rossz nap után pont azokra a kérdésekre reflektáló irodalom nyújtana többet, amiben vagyok, mert érzem, tapasztalom. Melyik állítás lehet igaz vagy inkább igaza az általam vázoltak közül?
2014. aug. 14. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Embere válogatja, mint arra te is nagyon jól rávilágítottál.
2014. aug. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Némi önkorrekció az általam fent írottakhoz. Utolsó előtti sor: inkább igazabb. Gépelési hiba.
2014. aug. 14. 13:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja, embere válogatja. Én is inkább olyan vagyok, mint te, szeretem megélni a rosszat, szerintem segít, hogy túljussak rajta. A zenével is így vagyok.

Könnyebb alkotásokra (vidám könyv, lazulós zene, habkönnyű vígjáték) inkább akkor vágyom, amikor fáradt és kimerült vagyok illetve éppen pont vidám és laza. Ha dühös vagyok és/vagy lehangolt, akkor semmit sem érnek ezek az alkotások.

2014. aug. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem valahol a kettő között az ideális.

Azért szeretem a sci-fi és a fantasy műfajt, mert ezeken át lehet beszélni nagyon is valós mai problémákról, viszont olyan formában, hogy annak sem vált ki pánikrohamot, aki személyesen túlélte az adott tragédiát.


Amiatt népszerű annyira mostanság az Éhezők Viadala, a Beavatott vagy szinte bármelyik YA urban fanstasy, mert a milennáris generáció olyan lehetelen anyagi helyzetben van, hogy képtelen függetlenedni a szüleitől és hatalmas adósságai vannak az oktatása miatt. Ezek a regények viszont segítenek lelkileg feldolgozni a helyzetet, és megoldási ötleteket adnak.



De ugyanakkor alkati kérdés is, mert pl. ha valaki nem romantikus alkat, az se vicces se drámai formában nem fogja szeretni ezt a témát.

Én pl. a "könnyed vígjátékokat" érzelmi állapottól függetlenül képtelen vagyok élvezni, mert szarkasztikus, morbid humorom van.


Illetve ahogy fennt is mondták, egyes emberek elfojtják, mások kiélik az érzelmeiket. Aki a kiélős típus, hasonlót hasonlóval gyógyít, aki elfojtós, az pont az ellenkezőjével.

2014. aug. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Emberfüggő. Én alapjáraton egy vidám ember vagyok, és azokat a könyveket szeretem jobban amikben van valami fény, remény, szépség. Lehet szomorú, de ne legyen teljesen kiábrándult. Pl. bármennyire is tetszik Dosztojevszkij stílusa nem tudtam elolvasni a Bűn és bűnhődést, mert annyira lesújtó számomra. Persze az sem jó, ha egy könyv cukormázzal van bevonva és semmi mélyebb mondanivalója nincsen. Egyensúly kell, mint az életben is.
2014. aug. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!