Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Karizmatikus keresztények!...

Karizmatikus keresztények! Akik egyetértetek Derek Prince tanításaival, hogy az okkult szimbólumok, tárgyak gonosz erőket, démonokat vonzhatnak magukkal, akkor a keresztény szimbólumok (pl. feszület) angyalokat fog?

Figyelt kérdés
Hogyan értelmezitek pontosan a "ne csinálj magadnak faragott képet" kijelentést?
2014. jún. 7. 12:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
44%
Ne csinálj magadnak faragott képet, avagy ne sötétben borotválkozz.
2014. jún. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
71%

Szia !


A feszület nem fog angyalokat odavonzani.

A faragott kép kifejezés arra utal hogy az ember saját maga készít egy szobrot amelyet felruház természetfeletti erővel és Istenként tiszteli ez bálvány ahogy a Biblia is leírja ez gonosz angyalokat démonokat fog odavonzani és nem Isten jelenléte van ott ahol szobrok és képek,szentek tisztelete folyik akárhogy próbáljak azt bizonyos történelmi egyházak beállítani sajnálatos hogy több évszázados (inkvizíció)és a mai korban sokszor előforduló felháborító dolgok


(pedofil,és meleg papok, szerzetesek)


ebből a szellemi tisztátlanságból erednek mert a bálványimádás szellemi tisztátalanság.

2014. jún. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én egyet értek Derek Prince tanításaival, Biblia olvasás mellet szinte csak az ő tanításait szoktam hallgatni, amikor itthon vagyok. A kérdésedre pedig válaszolva azt kell mondanom, hogy a különféle tárgyak, amelyek hasonlóak azokhoz, amelyek fenn az égben, vagy amelyek alant a földön, vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak, ezek a tárgyak démonokat vonzhatnak. Isten amikor valamit megtilt, azt általában azért teszi, hogy valamitől megóvjon minket és valóban, ha megnézzük a 2 Mózes 20-ban a 4-ik versszakot, amelyekben ezeknek a tárgyaknak készítése tiltva vannak, előtte a 3-ik versszakban óv minket az idegen istenektől. Az 5-ik versszakban pedig úgy folytatja, hogy ne imádjuk és ne tiszteljük azokat.

Aki Jézus Krisztushoz tartozik, az nem imádhatja Istent evilági tárgyakkal. Isten nem osztozik az imádatban senkivel sem, ahogyan arra logikusan következtethetünk Pál írásából:


"21 Nem ihatjátok az Úr poharát és az ördögök poharát; nem lehettek az Úr asztalának és az ördögök asztalának részesei."

1 Korintusi 10


Nincs olyan igehely a Bibliában tudomásom szerint ami azt bizonyítaná, hogy egy újszövetségben lévő kereszténynek bármilyen segédtárgyhoz is szüksége lenne ahhoz, hogy Istent imádja.

2014. jún. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
A katolikus egyház mária-kultuszával, szentek szobraihoz való imádkozásával természetesen nem értek egyet. A feszületen gondolkoztam csak el, mert az végülis Jézusra utal kizárólag, csak nem tudtam, hogy "faragott kép kategória"-e. Köszi a választ!
2014. jún. 7. 13:13
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

"A feszületen gondolkoztam csak el, mert az végülis Jézusra utal kizárólag, csak nem tudtam, hogy "faragott kép kategória"-e."


Engedd meg kérlek, hogy erre még válaszoljak. A feszület már alapból "faragott kép kategória", mivel valaki mást ábrázol.

Csak mellékesen megjegyezném, hogy a Jézust ábrázoló képek és feszületek többsége pl. hosszú hajjal ábrázolják Őt, de mi van akkor, ha Jézusnak valójában rövid haja volt (1Korintusi 11,14)?

Nem számít különösebben, mert a bálvány az akkor is bálvány marad.


A bálványozás hiábavalóságáról olvashatunk az Ézsaiás 44-ben is:

9 A bálványok csinálói mind hiábavalók, és kedvenceik mit sem használnak, és tanuik nem látnak és nem tudnak, hogy megszégyenüljenek. 10 Ki alkotott istent, és bálványt ki öntött? amely semmit sem használ! 11 Ímé, minden barátaik megszégyenülnek, és a mesterek magok is emberek; gyűljenek össze mind és álljanak elő; féljenek, szégyenüljenek meg együtt! 12 A kovács fejszét készít, és munkálkodik a szénnél, és alakítja azt pőrölylyel, és munkálja azt erős karjával, és megéhezik és ereje nincsen, és vizet sem iszik és elfárad. 13 Az ács mérőzsinórt von, és lefesti azt íróvesszővel, és meggyalulja azt, a cirkalommal alakítja, és csinálja azt férfiú formájára, ember ékességére, hogy házában lakjék. 14 Cédrusfát vág magának, tölgy- és cserfát hoz, és válogat az erdő fáiban, fenyőt plántál, amelyet az eső fölnevel. 15 Azokból az ember tüzet gerjeszt, vesz belőlök és melegszik, meggyújtja és kenyeret süt; sőt istent is csinál abból és imádja, bálványt készít és előtte leborul; 16 Felét tűzben megégeti, felénél húst eszik: pecsenyét süt és megelégszik, és aztán melengeti magát és szól: Bezzeg melegem van, tűznél valék! 17 Maradékából istent készít, bálványát; leborulva imádja azt és könyörög hozzá, és így szól: Szabadíts meg, mert te vagy istenem! 18 Nem tudnak és nem értenek, mert bekenvék szemeik és nem látnak, és szívök nem eszmél. 19 És nem veszi eszébe, nincs ismerete és értelme, hogy mondaná: Felét tűzben megégetém és kenyeret sütöttem annak szenénél, sütöttem húst és megettem; és maradékából útálatosságot csináljak-é, és leboruljak a fa-galy előtt? 20 Ki hamuban gyönyörködik, megcsalt szíve vezette félre azt, hogy meg ne szabadítsa lelkét és ezt mondja: Hát nem hazugság van-é jobbkezemben?

2014. jún. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Annak fényében, amit írtatok itt kedves kérdező és válaszolók, azt megtudnátok esetleg mondani valaki, hogy hogyan lehetséges az, hogy mindennek ellenére, vagy éppen ezért (szabadon választható) pl a katolikus egyházban, illetve katolikus közösségekben is működik a szabadítás, illetve szabadulnak az emberek, aholis pedig tudvalevő, hogy vannak afféle szimbólumok -csúnyán fogalmazva- használatban, mint a kereszt korpusszal, Mária -és egyéb ábrázolások, melyek egyesek szerint -s a kérdező fogalmazásával élve tehát- csak negatív szellemi erőket vonzhatnak...? S mi/Ki az mégis akkor, ha egyszer ott nem Jézus, s nem a szent angyalok vannak/volnának jelen, amitől működik a szabadítás (hogy csak egyet említsek)...?
2014. jún. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Igen, igazad van, a katolikus egyházban is működnek ezek a dolgok, ezért is gondolkoztam el a kérdésfeltevésemen is. Nem akartalak megbántani! Személyes véleményem szerint a Máriához, szentekhez, szobrokhoz való imádkozást nem tudom elfogadni, de nem gondolom, hogy démonokat vonzana egy Mária-szobor, hiszen ti sem idegen istenségnek tekintitek. Én nem tekintem egy kategóriának egy Buddha szoborral, amit jóval veszélyesebbnek tartok. Sajnos a protestáns felekezetek hajlamosak az összes szimbólumot és jelképet amiket a katolikus egyház használ egy kaptafa alatt faragott képnek tulajdonítani..korántsem biztos hogy igazuk van.. bizonyos szimbólumokat magában a Bibliában is használtak. Teljesen jogos, hogy ha valóban a szimbólumrendszeretek démonikus lenne, nem léteznének újjászületett katolikus testvérek, akik szabadulnak és van bennük szent szellem. De ez az én véleményem. Nem muszáj meggyőzni, csak kíváncsi voltam a Tiétekre is. :)

2014. jún. 7. 14:21
 8/21 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Nem veszek bántásnak semmit, csak a Szentírás alapján(...) van egy "apró" kis logikai bukfenc, aminek meg, -illetve feloldására még soha nem kaptam épkézláb magyarázatot. Sőt én kérek elnézést, amiért kvázi offolom a kérdésed ilyenképpen hogy így tettem fel a kérdésed alatt egy újabbat, csak úgy gondoltam hogy témába vágó felvetés lehet.
2014. jún. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Attila!


Egyetértek a fentiekkel. Annyival azonban kiegészíteném, hogy az eleve okkultizmusra készült tárgyak nemhogy bevonzhatnak gonosz szellemeket, hanem véleményem szerint eleve arra lettek szánva, hogy az embereket általuk démonok elnyomása alá kényszerítsék. A feszület pedig nem hordozza az Evangélium teljes üzenetét, ugyanis Jézus Krisztus megváltói halálának eredményességét éppen az igazolja, hogy miután meghalt és eltemették, harmadik napon feltámadt. A meghalás és eltemettetés már másoknak is sikerült korábban és azóta is, de a feltámadás már más dolog. Vagyis a feszület éppen azt a pillanatot igyekszik konzerválni, amikor a Halál úgy tette rá a kezét Jézus Krisztusra, hogy Jézust magát nem terhelte személyes bűn, és a Sátán királysága örömben úszott, mert azt gondolták a gonosz angyalok, hogy győztek. Véleményem szerint éppen azért terjedt el annyira a feszület, mert a gonosz szellemi lények szívesen emlékeznek vissza arra, amikor Jézust legyőzöttnek látták, de a feltámadást mindenképpen igyekeznek bagatellizálni és misztifikálni.


Én is szeretem és tisztelem Derek Prince-t, de mivel a kenet az Egyházra, mint egészre lett kitöltve, és nem egyes szolgáló testvérekre, véleményem szerint az egy oldalú táplálkozásra jellemző tüneteket produkálja a szellemi életben, ha valaki csak egy prédikátor, vagy tanító verzióját hallgatja. Az igazság egy és oszthatatlan, ezért nagyon körültekintően kell kiválasztani, hogy kiknek a beszédét hallgatja az ember, de különbség van a szolgálatokban, vagyis az egyik prédikátor nem ugyanazt a kijelentést kapja, mint a másik, hanem az egésznek csupán részleteit, ki többet, ki pedig kevesebbet, ez pedig Istentől való dolog. A huszadik század számos más hiteles karizmatikus egyházi tanítót és prédikátort is adott az Egyháznak, akinek a tanításai ma is mértékadóak. Ezek a tanítások sok esetben kiegészítik nem pedig kioltják egymást. Némelyek vitatják, hogy összeegyeztethetőek-e Derek Prince és Kenneth Hagin tanításai. Meglátásom szerint mindkettő tanító a szív embere volt, akik mindent elkövettek, hogy a nekik adatott látás szerint hirdessék az Evangélium üzenetét, és aki rangsorolni szeretné őket aszerint, hogy ki a hitelesebb, vagy nagyobb, az ugyanabba a hibába csúszott bele, mint a korinthusi keresztények, akik pártokra szakadtak. Isten Szellemére kell első sorban hallgatni, aki kiemeli a Tőle való dolgokat, az emberi dolgokat pedig nem emeli ki. Azért emeltem ki éppen őket, mert velük kapcsolatban tapasztaltam eddig leginkább a pártokra szakadást karizmatikus keresztényeknél. Pedig mindkettő tanító Isten embere, és a tanításaik összeegyeztethetőek, csak bölcsességre van ehhez szükség, ami Istentől bárki számára hozzáférhető, aki hittel kéri (Jk 1,5-6).

2014. jún. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Előbb-utóbb én is megkérdeztem volna, mert engem is érdekel a kérdés. A protestánsok, pünkösdiek válaszát sejteni lehet előre a kérdéssel kapcsolatban (amúgy én is az vagyok), de az Úr időnként megszégyenít minket. Figyelni kell a hit gyümölcseit, arról ismerjük meg, hogy valami igaz -e vagy hamis. És meggyőződésem, hogy minden felekezetben (a katolikusban is) akadnak aktív, gyümölcstermő, élő hitű újjászületett testvérek. Köszönöm, ha valaki még hozzászól.
2014. jún. 7. 14:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!