Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Nehéz bekerülni a Kisképzőbe?

Nehéz bekerülni a Kisképzőbe?

Figyelt kérdés
Jövőre felvételizek és csak azt szeretném tudni,(hogyha ezt így meg lehet állapítani, mondjuk egy rajz alapján) hogy mi a minimum elvárás rajzolási téren. A másik pedig, hogy művészettörténetet mennyire kell tudni? Igazán szeretnék bekerülni, csak fogalmam sincs, hogy megfelelek-e az elvárásoknak.

2014. aug. 26. 18:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen szakra. Művészettöri pedig nem kell.
2014. aug. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

#1 vagyok. Kb 4 órás felvételi lesz, két kreatív feladattal, egy sámli forgástesttel, porté, színes csendélet. A kreatív feladatokra 20-20, a portréra úgy emlékszem 50, a csendéletre 70, a sámlira meg 60 perc áll rendelkezésedre.

Küldj párat a rajzaidból, és megmondom, megfelelsz-e az elvárásoknak :)

15/L

Felvettek, láttam a többi felvételizőt is, a többi felvett képességét is ismerem.

2014. aug. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Járj előkészítőre.
2014. aug. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem kell feltétlenül a Kisképzőbe járnod, ha művészettel szeretnél foglalkozni - tehát ha csak emiatt jelentkeznél, nyugodtan szétnézhetsz az iskolák között, nem lesz kevesebb esélyed a jövőben, ha kitartó és tehetséges vagy.

A Kisképzővel az a baj, hogy ott rengeteg gyereknek elszáll az agya, hogy hú, ő mekkora művész tizenix évesen, mert le tud másolni egy emberi arcot.

2014. aug. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hidd el, más művészeti szakközép iskolában is vannak beképzelt emberek. Sőt, gimnáziumban is vannak beképzelt emberek. Máshol is. Sajnos nagyon sok a beképzelt ember. De ez nem változtat azon, hogy nagy valószínűséggel a Kisképző adja a legjobb képzést.

Kedves Előző! Te mennyire tartod magad tehetségesnek? Ha Te le tudsz másolni egy arcot úgy, hogy egy jó portré legyen belőle, akkor nem szóltam. De ha nem, akkor sajnos nincs jogod leszólni a Kisképző diákjait.

2014. aug. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszünöm szépen a válaszokat! Igazábol tetszik is az iskola, és mindenképpen szakiskolába mennék, és hát más iránt nem nagyon érdeklődöm. Grafika szakra szeretnék menni. Mindenesetre sokat rajzolok, és nyáron is elég sokat fejlődtem. Itt egy rajzom :

[link]

2014. szept. 6. 12:12
 7/12 anonim ***** válasza:
Jövőre még elég sokat kell fejlődnöd, de ha jársz előkészítőre, szerintem van esélyed!
2014. szept. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Viszont az a helyzet, hogy idén felvételizek (nem tudom miért írtam, hogy jövőre) de már erősebb tónusokat használok és az előkészítő tényleg olyan sokat számít?
2014. szept. 6. 18:03
 9/12 anonim ***** válasza:
igen, az előkészítő sokat számít
2014. szept. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Értelemszerűen jóval gyorsabban tudsz fejlődni egy profi rajztanárral, mint saját magadtól. Én két évig jártam előkészítőre, 7.-ben és 8.-ban. Még szép, hogy számított. Nem csak hogy fejlődsz, de a tanárokat és a helyet is megismered, nem leszel idegen, és neked sem az iskola. Erre még nem gondoltál? :)
2014. szept. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!