Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Egy fantasy képregényt szeretn...

Egy fantasy képregényt szeretnék csinálni. Először le akarom írni az alap történetet, de nem tudom hogyan is kezdjem el. Hogyan kezdjek neki vagy szűrjem ki melyek a hasznos ötletek?

Figyelt kérdés
Vannak ötleteim, de nem tudom ezek közül melyiket használjam fel. Valamelyik teljesen ellentétes egymással. (erők, világ)

2014. szept. 7. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát úgy, hogy összerakod a cselekményét.Abból nem lesz semmi kerek, ha csak egymás mellé dobálgatod az ötleteket, előbb ki kell dolgoznod, hogy miről szóljon a képregényed, aztán az ehhez szükséges ötletekből kialakítod a a világod hátterét.Ott majd úgy is elválik, hogy melyik nem illik a képbe.
2014. szept. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Történeti vázlat a legfontosabb.

Kik a szereplők?(rövid jellemrajz magadnak-jellemző öltözék)Karakter tervek(mindegyik külön rajz)

Helyszín/világ "kivitelezése"rajzok.(vulkánok/sivatag/poszt-apokaliptikus...stb)

Érdemes a történetet egy csúcs eseménnyel vagy esemény közeli időben elkezdeni.(pl.:háború két világ közt)

Így nyugodtan elkezdheted "bő lére" ereszteni a történeted. Később a nem olyan fontos jelenet is használható lesz a rajzoláskor(mellékág indítás/fő vagy mellékszereplő más kalandja...stb)

Ha már kellőképpen elmerültél a történetében akkor már kirajzolódik neked az "igazi" mondanivalód,és meg tudod írni az előzményeket is.

Javaslom BÁRMI-BÁRMIKOR-BÁRHOL eszedbe jut a történeteddel kapcsolatban azt AZONNAL jegyzeteld le!

Későbbiekben ezekből meríthetsz a világodhoz.

2014. szept. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én napi szinten szoktam képregényt csinálni elmondom hogy szoktam

- először a szereplők nevén szoktam gondolkodni és személyiségét és a kinézetét

- ki gondolom , hogy nagyjából miről szóljon

- mivel nagyban nézek pixar filmeket ezért a tanulságot vagy mondani valoján is gondolkodom

- aztán leírom egy külön papírra a cselekményt

- kicsit várok mert megszokott változni a történet

- és végül neki kezdek a munkálatoknak

2019. okt. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!