Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mondanátok véleményt az első...

Mondanátok véleményt az első képemről?

Figyelt kérdés

Igazából tudom, hogy mocskosul sok hiba van benne, ide is alig mertem feltenni:D De mégis érdekelne, hogy a profik szerint hány év(tized), hogy egyszer egy normális, művészeti értékkel bíró képet is tudjak festeni?

A témáról mi a véleményetek?

(nem, a kábel nem tartozik bele a MŰ-be :D de csak ez az egy képem van róla, és egyelőre nem tudok másikat csinálni)


Minden választ köszönök:)


[link]



2014. okt. 10. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik. Nem tudom mi,de valami megérintett benne.

Ne sokat rágódj, hogy "művészi érték" csak fess. Sokat, ahogy jön. És gyakorolj, tanulmányrajzokat készíts, modell után, hogy amikor jön az ihlet a technika menjen, ne legyen akadály. Ahogy a zenész skálázik sokat, hogy ihletetten el tudja játszani a Chopin mazurkát-

2014. okt. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez egy hárömszög alakú kép? Kicsit a hangulata már túl művészi, szóval mondjuk nem egy szoba falára való, mert depis lesz tőle az ember. De van benne érzelem, művészi, múzeumba jó lesz :)
2014. okt. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 piriiiiii ***** válasza:
Öööö... és ennek mi a tartalma?
2014. okt. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 piriiiiii ***** válasza:
Másik festményed nincs?
2014. okt. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Elég szomorú hangulata van, de - talán épp ezért - engem megfogott. A művészi érték megítélése folyton változik, a saját korában Michelangelot se ünnepelte mindenki...

Csak fess, ahogy éppen jön, ne görcsölj rá arra, hogy remekmű legyen.

Jó lesz ez :)

2014. okt. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik, de itt egy művészettörténész azt mondja, hogy a profi festő azt kérdi, hogy kinek fessen. Nincs rá közönség, és megszabják, hogy mi lesz sikeres, és mi nem.

http://www.youtube.com/watch?v=2DteM_ta7u0

2014. okt. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A profi festő magának fest! A megélhetési festő a nép ízlésének.
2014. okt. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezmiez? Esetleg tudsz mást is? Csak azért mert a "műved" elvont, és értelmetlen, még nem lesz művész.


Figyi, mindenki azzal kezdi, hogy megtanul realisztikusan rajzolni, megtanulja az anatómiát, azaz felnőtt koráig keményen tanul és gyakorol. Azután majd elkezdhet művészkedni. Picasso is előbb megtanulta ezeket, ha megkérnéd, hogy rajzoljon egy tökéletes emberi alakot, tökéletes arányokkal, lazán fölrittyentené fél másodperc alatt.

Nem tudom, te mennyit tanultál, de ha csak azért rajzolsz ilyeneket, mert mást nem tudsz, annak semmi értelme.

2014. okt. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

*művészi

Bocsánat

2014. okt. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#8-as nem tudjuk, hogy tud realisztikusan rajzolni, ez itt nem derül ki, nem kell letámadni. A kép jó - ennyit tudunk/tudhatunk. Picasso késői rajzairól sem tudod, hogy milyen jó volt technikailag, csak az életrajzából. De egy mű hatásához a művet kell szemlélned, nem az életrajzokat, más emberek elemzéseit stb.

[link]

2014. okt. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!