Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mondanátok véleményt a könyvem...

Mondanátok véleményt a könyvem első/bevezető fejezetéről?

Figyelt kérdés

Érdemes folytatni? Min kell javítani? Köszönöm előre is.


Rég nem tapasztaltam olyan csendet magam körül, mint most volt. A terem kihalt volt, egyedül én ücsörögtem az egyik megviselt iskolapadon és bámultam az ajtót arra várva, hogy valaki belépjen. Az iskolában négy órakor véget ért a tanítás, már csak a szakkörösök vannak bent, így a magányosan álló, rég nem használt kémialabor tökéletes hely volt egy titkos találkához. Az ajtókilincs halk kattanással adta meg magát, az ajtó pedig lassan kinyílt. Magas, világosbarna hajú fiú lépett be a terembe. Testtartása egyenes volt, egyik kezét zsebre dugta, a másikkal a táskája pántját fogta. Arcának finom vonalait ragyogó zöld szemei tették még tökéletesebbé. Először meglepetten nézett rám, majd lazán elmosolyodott.

- Nem rád számítottam. – hangja betöltötte az egész teret.

- Ki vagy te?- a fiúval ellentétben én halkan beszéltem.

- Úgy látszik, hogy a partnered.

- Nekem Thomas a társam – megrökönyödve nyögtem ki a szavakat.

- Nézd, nem vagyok egy zseni – mosolya vigyorrá változott miközben beszélt – de úgy gondolom, hogy most tévedsz. Engem küldtek ide, azaz velem kell dolgoznod. Nagyon sajnálom drágám, de Thomast leváltották, így most elbűvölő egyénemmel kell együtt dolgoznod.

Ledermedve álltam ott és bámultam a fiút, miközben ő az arcom előtt mutogatott, mint aki meg akarná állapítani, hogy magamnál vagyok-e. Az ötlet nem volt rossz, mert nem teljesen voltam. Különböző érzések kavarogtak bennem, aminek fele csalódottság, fele értetlenség. Több éve dolgoztam Thomassal és igen, voltak vitáink és elszúrt küldetéseink, de összességében jól működtünk együtt.

- Hahó, magadnál vagy? Értem én, hogy letaglózott a tökéletes kinéztem és a felfoghatatlanul jó illatom – tényleg jó illata volt – de össze kéne szedned magad. Küldetésünk lesz.

- ,,Küldetésünk”? Nekünk? Én biztos nem megyek veled sehová. – makacsoltam meg magam.

A fiú nagyot sóhajtott, majd elővett egy szamárfüles papírlapot a táskájából és felém mutatta.

- Nem látom innen. – mondtam és magamban rossz szemeimet átkoztam.

- Ó, hogy rosszul látsz? Milyen érdekes! – leengedte a papírt tartó kezét és elindult felém – Nem volt még szemüveges partnerem.

- Nem vagyok szemüveges. Legalábbis nincs szemüvegem.

Szó nélkül bólintott, majd a kezembe nyomta az előbbi papírt.

- Ez a hivatalos dokumentum arról, hogy új társat kapok. Valószínűleg te is kaptál egyet a hét folyamán csak nem vetted észre. Az intézetben sok minden megváltozott a nyáron, a legtöbb külsőst se szó, se beszéd kihajították. Thomast is. Nem tudom mi van ott, de semmi jót nem sejtek. Annyit viszont biztosan mondhatok, hogy abban az esetben, ha nem végezzük el a küldetést, mi is úgy járunk, mint az előző partnered. Úgyhogy én mindenképpen megyek, az hogy te is így teszel-e, rád bízom. – a mondandója végén elmosolyodott és az ajtó felé indult.

- Várj! – lemondóan sóhajtottam – Én is veled megyek.

- Juppi! Akkor kezdődjön a szórakozás! – kiáltotta olyan lelkesedéssel, amiről nem tudtam megállapítani, hogy tettetett vagy szívből jövő.

- És mi a küldetés?

- Meg kell ölnünk valakit. – mondta izgatottan.

Bólintottam.

- Ja, egyébként Lucas vagyok. Mi a neved?

- Abby. A nevem Abby.



2014. szept. 2. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem annyira tetszik, bocsi.
2014. szept. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem sem tetszik, a szóismétlésekkel is gondod van.
2014. szept. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem ne add fel! Tényleg van 1-2 helyen szóismétlés, de ha utánaolvasol észreveszed, és ki tudod javítani.

Minél többet írsz annál jobb lesz a fogalmazókészséged! És ez ugyanúgy igaz az olvasással kapcsolatban is :)

Úgyhogy hajrá :)

2014. szept. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy hosszúnak sem igazán nevezhető bevezetőből nemigazán lehet megmondani, hogy jó-e, amit írsz. Látni kellene az egészet ahhoz, hogy véleményt lehessen mondani. Azt valószínűnek tartom, hogy lány vagy, mert férfiak nem mondanak olyat, hogy "elbűvölő egyénem". :)

Ebből a rövid részletből azt lehet leszűrni, hogy tudsz fogalmazni, de alapvetően még nagyon kiforratlan a stílusod. Valahogy túl hamar rátérsz a lényegre. Azt sem lehet leszűrni, hogy mi jár a szereplőid fejében. Pl. ez a Lucas humorizál, vagy tényleg ennyire el van szállva magától? Maga a témaválasztás is túlságosan... "divatos". Nincs benne eredetiség. Valahogy az ember sejteni véli nagy vonalakban, hogy körülbelül mi fog történni a műben.

2014. szept. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
70%
szerintem nagyon érdekes meg van benne fantázia de manapság ez a fajta nyers és primitív egoizmus már rég nincs sehol... ne a szereplő szavaival hanem inkább tetteivel próbáld kihangsúlyozni eget verő önbizalmát
2014. szept. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem tök jó
2014. dec. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

Szóismétlés van benne, Lucas nagyon furán viselkedik, legalábbis én nem normálisnak találom a viselkedését. Valamint ha ez első/bevezető fejezet akkor rossz mert nem én nem értem, hogy most miről van itt szó.

Hogy mi ez az intézet, mi ez a csapatdolgozás, mi az, hogy meg kell ölniük valakit és Lucas ezért izgatott, Abby meg rábólint, mint akinek tök normális. Miért? Úgyhogy szerintem ki kéne fejtened jobban a dolgokat.

Szóval kezdésnek nem olyan rossz, de viszont lehetne jobb is :)

2014. dec. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jó :)
2015. jan. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó, de a szóismétlésre figyelj, és az elején magyarázd meg, hogy ez milyen intézet :)
2015. jan. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!