Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit szóltok a fotóimhoz? Min...

Mit szóltok a fotóimhoz? Min javítsak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

12 vagyok, imádok fotózni :) Szóval érhetitek, nincs hiperszupermega gépem, profi helyszínek, stb, csak az udvar, a kutyám, a nyulak... Mit ajánltok, érdemes lenne beszerezni néhány olcsóbb cuccot, amivel jobbak lehetnek, vagy hagyjam a fenébe? :) Mondanátok véleményt ezekről?

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2014. okt. 23. 19:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
19%
Érdekes, mintha ezeket a fotókat az internetről már ismernénk !
2014. okt. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Érdekes, mindet én készítettem, deviantarton is fönt vagyok, Wayita néven, gondolom onnan. Facebook-ra is fölraktam már. Hogyan is bizonyítsam be, hogy én csináltam...?
2014. okt. 23. 20:31
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Ezeket nem te csináltad, mindegyik fentvan google-n csomó oldalon..ha tényleg fotózni akarsz, menj ki, fotózd a saját kutyád, kertetek, szüleidet, barátaidat és tedd fel azokat. Ebből nem tudunk véleményt mondani.

2014. okt. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk a linkelt kép tökre nem ugyanaz mint amelyiket a kérdező linkelte. Egyébként ha tényleg Te készítetted Őket akkor jó úton haladsz.
2014. okt. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
14%
Ez egy fotósorozat, több szögből lekapott képei szanaszét vannak a neten. Ha lenne szemed, látnád, hogy ugyanazok a tónusok, a tárgy, csak a beállítás más, van még belőle kb 10.
2014. okt. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
32%

Sajnos a többit is megtaláltam a képkeresőben, nem értem, mire jó, ha valaki tök random netről szedett képekről kér véleményt. Már az is gyanús, ha azt írja, nincs hiperszuper gépe, miközben ezek a képek minimum egy 200 ezres árkategóriájú DSLR-rel készültek, valószínűleg nagy fényerejű objektívvel.

Bocs, de profi szinten művelem a dolgot, kicsit több rálátásom van.

2014. okt. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%

#5: Ha lenne szemed és nem egy hipermarketben vásárolt húszezer forintos TN film paneles monitoron néznéd ezeket a képeket akkor látnád, hogy nem csak a színek de a tónusok is elég masszívan elütnek egymástól a két madaras képnél. Térjünk erre vissza akkor, ha legalább egy S-PVA/IPS paneles kalibrált monitoron nézed meg egymás mellett a két képet, vagy legalább legyen annyi eszed, hogy mielőtt így próbálod bebizonyítani a hülyeségeidet nézel egy hisztogramot. Mellesleg én azt írtam, hogy a két kép nem ugyanaz, nem állítottam, hogy nem származhatnak ugyanazon sorozatból, szóval az olvasott szöveg értésére sem tudok neked most pontot adni. Azért ne keseredj el, majd legközelebb!;)


#7: Nekem valahogy nem az volt az első ami eszembe jutott, hogy lopottak a képek, hanem az, hogy a nálam sokkal fiatalabb korosztályban is akadnak olyanok akikre van miért figyelni. Örülök, hogy "profi"-ként neked van időd utánakeresni minden egyes képnek amiről véleményt kérnek, szerencsére van annyi munkám (profi fotós vagyok, főállásban), hogy nincs időm a kákán is a csomót keresni. Az egyébként kérdés, hogy például Ő hiper-szuper alatt nem-e a PRO szériás dSLR-eket érti (amit egymillió forint alatt ugye nem kapsz). Ilyen képeket nem nagy művészet csinálni egy kivénhedt 20D+50/1.8 MkII párossal amiket használtan mondjuk 50ezer forintért megvehetsz együtt.

2014. okt. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
17%

Senki nem írta, hogy a két kép ugyanaz, viszont egyértelműen egy fotósorozatból szármanak, tehát teljesen felesleges volt a hülye megjegyzésed, miszerint ezeket valóban ő készítette. Kb olyan volt ez a hozzászólás, mintha egy szintén 12 éves gyerek tette volna meg ezt a hihetetlenül sokat érő felismerést. Majd ha egy 70 ezres IPS panelű monitoron bámulod a képet, akkor fitogtasd a nagy, nem létező tudásod.


"Van annyi munkám", igen, majd ha Kossuth díjas fotográfusoktól tanulsz évek óta, akik rendszerint pontozzák a munkádat, akkor vágj fel a gagyi esküvői, meg ZS kategóriás divatfotós melóiddal, addig meg maradj inkább csendben, mert van belőled ezer ebben az országban, csak értelmetek nincs.

2014. okt. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
94%

Az a nagy különbség, hogy míg a Te "munkáidat" pontozzák, addig az enyémekért FIZETNEK, nem keveset, pedig nem is vagyok divatfotós. A ZS kategóriáról meg annyit, hogy attól, hogy fotóztál életedben kétszer fekete-fehér filmre és egyszer láttál már középformátumú fényképezőgépet még nem leszel művész, attól meg pláne nem ha lenézed az alkalmazott fotográfiát. Javasolnám, hogy akkor ugass be valakinek ha tudod, hogy ki van "vonal másik végén" így elkerülheted, hogy esetleg hülyét csinálsz magadból és olyannal veszel össze aki esetleg előrébb tart nálad. Az viszont sokat elárul rólad, hogy Te úgy pocskondiázod a munkáimat és a tudásomat, hogy

a) nem láttad Őket (a munkámimat),

b) nem vagy képes egy hisztogramot megnézni/értelmezni mielőtt kijelented, hogy két kép tónusai ugyanolyanok.


Egyébként személyeskedés helyett javaslom az érveket, sokkal meggyőzőbbek tudnak lenni. Egy ilyen érv például az is, hogy a két madár fején lévő mintázat is teljesen különböző, sőt a két madár kora is teljesen eltér, az egyiknek a fején a dísztollak már lekoptak/töredeztek, a másikon pedig még épek, így tehát a két képen NEM UGYANAZ A MADÁR LÁTHATÓ (még akkor sem ha egyébként a két kép ugyanabból a sorozatból származik, de mivel az árnyalatok, a színek, a tónusok, a kontrasztok is teljesen elütnek ezért ezen is erősen meglepődnék, és ha Te ezt nem látod akkor javasolnék egy látogatást a szemészeten).


A rosszindulat és a (szakmai)féltékenység pedig igen rossz tanácsadók. Attól, hogy Te 12 évesen még nem tudtál ilyet, egyáltalán nem biztos, hogy a kérdező sem tud, azt pedig ugyancsak nem tudhatod, hogy nem tőle kerültek-e ki ezek a képek a világhálóra. Ha pedig neked egyből a képlopás és a saját érdemeid jutnak eszedbe a téma kapcsán akkor gondolkozz el azon, hogy van-e miért élned.

2014. okt. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Jaj de sok munkád lehet, ha van időd regényeket írni a semmiről. Sajnállak.
2014. okt. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!