Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit szóltok a fotóimhoz? Min...

Mit szóltok a fotóimhoz? Min javítsak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

12 vagyok, imádok fotózni :) Szóval érhetitek, nincs hiperszupermega gépem, profi helyszínek, stb, csak az udvar, a kutyám, a nyulak... Mit ajánltok, érdemes lenne beszerezni néhány olcsóbb cuccot, amivel jobbak lehetnek, vagy hagyjam a fenébe? :) Mondanátok véleményt ezekről?

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2014. okt. 23. 19:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

A hatodik már rég lezárta a témát. Látszik a képeken, hogy profi fényképezőgéppel készültek.

Csak ennyit műznék hozzá:

Kérdező! Azt írod, nincs hiperszupermega géped, és nem profi helyszínen fotózol. Viszont az általad linkelt pávás meg szurikátás képek egyértelműen profi helyszínről származnak, és egy hiperszupermega géppel készültek.

2014. okt. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Már elnézést, de még mindig tartom, hogy ezeket én fotóztam... A miskolci állatkertben. A harmadik kép a saját kutyám! Nehogy már a saját kutyámra azt mondjátok, hogy lopott! Csatoljak egy képet róla meg rólam?

A gépünk Lumix DMC-FZ38 , 12 Megapixeles, amivel úgy gondolom, lehet ilyen képeket csinálni.

[link] <-- Ezen a képen a barátnőm van, aki lefogta a kutyát amíg fotóztam. Na ezt találjátok meg máshol, mert ezt nem töltöttem fel sehova!

[link] <--- Íme egy kép az udvarunkról. A medencénk a háttérben van.

[link] <-- Itt én vagyok a nyuszimmal, a háttérben UGYANAZZAL a medencével.

[link] <--- De OK, itt egy kép, amivel a kutyával vagyok.

[link] <-- nincs fent sehol. Itt még mászott a kis dombocskára.

[link] <-- Erre nézett. Az orra el volt mosódva, ezért nincs fent sehol. Ha valahol megtaláljátok, respect!

[link] <--- Nem töltöttem fel sehova. Apukám gépén van fent EGYEDÜL.


De kérlek, linkeljétek már, mégis hol találjátok ezeket... mert én ugyan sehol sem látom őket... Állatkertben készültek a képek, a kutyás pedig folyóparton! A kurca parjtán: tudjátok, tiszántúl... Nyaralni voltunk, anyáék elvittek az állatkertbe.

A gépről pedig. Nem hiperszupermega, 200 megapixeles, polárszűrő, fényvisszaverő izé, semmi egyéb nincs rajta, csak fókusz meg ilyesmi. Azért nem mindenkinek van ilyenje, ez is elég drága gép volt. Na, elég bizonyíték?

2014. okt. 24. 18:59
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)

Én nem vagyok sem tanult, sem alkalmazott fotós, csak idén kezdtem a médiatagozatot a gimnáziumban és eléggé az elején tartok a fotográfiai ismereteimnek. :)

Nekem tetszenek a képeid, nem tudom, hogy mennyit olvastál utána, de mindenesetre szépen meg vannak komponálva a képeid. Én egy picit átszabnám őket, méghozzá így:

-a lámásnak egy picit több levegőt hagytam volna a feje fölött (kb. kétszer annyit, mint amennyi most van) és a haladás irányában (vagyis a feje előtti résznél) is több "mozgásteret" hagytam volna neki.

-a pávás nagyon szép, kiegyensúlyozott, nyugodtságot árasztó kompozíció szerintem, nekem nagyon tetszik!

-a kutyás kép is tetszik, csak ott is egy leheletnyivel több helyet hagytam volna neki az orra előtt

-álló szurikátánál én jobb oldalon pár ujjnyival a szurikáta háta mögöttig levágtam volna a képet

-ez is aranyos kép, csak vagy a mancsoknál vágtam volna el vízszintesen a képet, vagy nem nyisszantom le az állatka lábacskáit :)


Szerintem jó úton haladsz, ha érdekel ez az irány, jó könyvek, tagozatok és tanfolyamok vannak, szerintem érdemes lenne megcsiszolni azt a benned rejlő gyémántot :))


(az olyan szaktudású nagymesterekkel, akik képtelenek a kérdésre válaszolni, inkább egymás torkának esnek egy bejegyzés alatt, szóval velük ne törődj)


Jó gyakorlást ;) :)

2014. okt. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nincs ezeken a képeken ami "profi helyszínre" (jelentsen ez bármit is) vagy profi fényképezőgépre utalna (mellesleg evből is látszik, hogy fogalmatok sincs mi az a profi). Ezek a képek készülhettek a kérdező által említett géppel.
2014. okt. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
72%os, itt te vagy az egyedüli, akinek nincs fogalma arról, mi a fotóművészet és a profizmus, idióta. Ez az egyetlen örömöd legyen az életedben, hogy pontozgatod a másikat 0-ra. Menj inkább, csináld az esküvői fotóidat falun és örülj a kis fizetésednek. Másoknak többet jelent a fotózás.
2014. okt. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Majd szólj, ha érvekkel is alá tudod támasztani a mondandódat. Amíg csak fröcsögsz és személyeskedsz, de nem érvelsz és még azokkal az állítólagos munkáiddal sem támasztod alá a hozzáértésed, vagy bármit ami alapján el kellene fogadnom amit írsz, nem tudlak komolyan venni (bár ezek után talán még így sem).
2014. okt. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként klassz lenne ha kifejtenéd, hogy mi az ami az eredeti kérdésben szereplő képeken professzionális felszerelést igényel! Támaszd alá érvekkel, technikai adatokkal, hogy miért nem készülhettek a kérdező által megjelölt eszközzel (függetlenül attól, hogy Ő készítette-e). Tedd egymás mellé a két madaras kép hisztogrammját és jelöld be rajta, hol egyeznek, akár csatornánként! Legvégül, kérlek definiáld a profizmus és a fotóművészet szavakat!
2014. okt. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
74%
Ja, amúgy miért haragszol ennyire az esküvői fotósokra? Miért gondolod, hogy a fotózásnak ezt az ágát nem lehet magas, művészi és/vagy professzionális szinten űzni?
2014. okt. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
57%
Mennyi anyázás megy itt is, hihetetlen.
2014. okt. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!