Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan kell elkezdeni egy...

Hogyan kell elkezdeni egy regényt?

Figyelt kérdés

2014. nov. 5. 20:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Fogsz egy tollat meg egy papírt és írod. Vagy a Wordben gépeled. Vagy diktálod diktafonba.
2014. nov. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

Olyat csinálj, amihez értesz!


Gondolom, te sem örülnél, ha a kőművesed megkérdezné, hogy hogyan kell elkezdeni a házad építést.

2014. nov. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld el és írd le szépen, érthetően, érdekesen.
2014. nov. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Többnyire az elején. De ha úgy nem megy, akkor akárhol és majd később megírod az elejét.

Bár nem egészen értem a kérdést. :)

2014. nov. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy mit szeretnék leírni,de nem tudom elkezdeni.
2014. nov. 6. 17:29
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Ha elkezdenéd elmondani a történetet valakinek, hogy kezdenéd?


Pl. így: "Van egy fiú/lány, úgy hívják, hogy XY, aki ez és ez, ilyen-olyan képességekkel bír, ezt és azt szereti, stb."

Na, a regényt is ezzel az XY-nal kezdd. Bemutatod a környezetet, ahol él, felvezeted a regényt mondjuk egy szép tájleírással, aztán elérkezel XY-hoz, aki egyszercsak belép a történetbe. És bemutatod őt. De nem úgy, hogy rögtön leírod a személyiségét, mert az olyan, mintha egy excel táblázatot dobnál az olvasó elé, élő-mozgó karakter helyett. Én úgy szoktam, hogy fejben "babázok", magyarul fogom a szereplőket és különböző szituációkba ültetem, leírom egy napját, és mindig valami érdekeset rakok bele, valami csattanót, hogy ne unja el magát a befogadó.

És így szépen elérkezel a problémához, ahhoz a ponthoz, amit a regény során meg kell oldani.

2014. nov. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Legyen meg legalább a vázlatod. Válassz egy helyszínt, és kezdd ott. Nem muszáj az elején kezdeni, és nem muszáj egyszerre mindent és mindenkit kidolgozni.
2014. nov. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagyok biztos benne,de szerintem az író először felvázolja, jegyzetel a történetről, majd ezután felvázolja a szereplők jellemrajzát szerintem ezután, kell elkezdeni. És mondjuk kell hozzá elég képzelő erő
2014. nov. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
40%

Toll + papír vagy gépeled. Kitalálsz egy történetet, lehet az klisé is, de próbálj meg valami újat kihozni belőle. Nem kell túl sok szereplő, elég annyi amennyit meg tudsz szólaltatni. Nem legyen benne pl: sok pincér egy-egy mondattal. Valamelyik esetleg több szereplő jellemébe tegyél bele magadból is egy kicsit pl: hobbi, külső. Én személy szerint a legtöbb főszereplőt szőke hajúnak és kék szeműnek írom le. Így olyanok akárcsak én.

Remélem segítettem.

2014. nov. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Csicsky ***** válasza:
29%
Ne gondolkozz azon, hogy hogyan kell elkezdeni. Kezd el írni ott, ahol tudod. Én sem az elején szoktam kezdeni a novelláimat, hanem elkezdem őket írni. Első nekifutásra amúgy is csak a fele szokott összejönni. Aztán a következő napokban állok neki kiegészíteni, csiszolgatni és rendezgetni, hogy mi legyen az elején, közepén, végén. Az olvasó nem abban a sorrendben fogja olvasni, ahogy megírtad.
2014. nov. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!