Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha választok egy "művésznevet"...

Ha választok egy "művésznevet", hogy tudom bizonyítani ha szükség lenne rá, hogy én vagyok mögötte?

Figyelt kérdés

Szeretnék választani egy másik nevet, "művésznevet", ami alatt a blogomon publikálom az írásaimat. Az enyém nagyon nehezen megjegyezhető. De arra gondoltam, ha véletlenül lenyúlnák az írást vagy bármi történne, hogyan tudom bizonyítani, hogy az "álnév" alatt én vagyok?

Ügyvédhez kell mennem, és az ír egy papírt, hogy a két személy egy és ugyanaz?

Bejegyeztetni nem szeretném, mert nem különleges/egyedi névről van szó, amit más nem használhat, csak hogy igazolni tudjam adott esetben, hogy én írok a név alatt.



2014. nov. 6. 09:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha ismered a jelszót, vagy stimmelnek rád a felhasználóban megadott adatok, az valószínűleg bizonyítóerejű. Másra nem tudok gondolni, mivel egy blogot bárki létrehozhat hitelesítés nélkül.

Viszont ha egyetlen lenyúlásért ügyvédhez akarsz menni, akkor szerintem el se kezd!

2014. nov. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem akarok ügyvédhez menni. De az ember soha nem tudhatja. Van egy kedvenc regényem, az azt írót is simán kiforgatta egy kiadó. Azóta is ők zsebelik be a bevételt, mert nem tudta bizonyítani, hogy az írói álnév alatt ő rejtőzik.

Engem valószínűleg ez a veszély nem fenyeget, mert annyira még talán nem vagyok jó, de jobb az elővigyázatosság.

2014. nov. 6. 14:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt olvasd el, leírják, hogyan működik az írói álnév bejegyzése: [link]
2014. nov. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tomala ***** válasza:

Ne ügyvédhez menj, hanem közjegyzőhöz, mert ő készít közhiteles okiratot ilyen jellegű nyilatkozatokból.

Abban kijelented, hogy XY írói álnéven tevékenykedsz, a Z blognak te vagy az egyetlen szerzője, a közjegyzőt pedig megkéred, hogy hitelesítse, hogy a szeme láttára be tudtál lépni a blog kezelőoldalára. Pár ezer forint lehet mindez.

2014. nov. 7. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!