Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik mikrofon lenne a...

Melyik mikrofon lenne a legjobb választás otthoni akusztikus gitár, illetve ének felvételre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A tanácsotokat szeretném kérni, hogy melyik mikrofon is lenne a legjobb választás otthoni felvétel készítéshez, de jó minőségben! Akusztikus gitár, és ének röviden. Szóval már régóta szeretném megoldani, hogy otthon viszonylag jó minőségben készíthessem el a felvételeimet, de nem igazán értek a hangtechnikához, és annyi mindent olvastam, hogy sokszor jegeltettem a dolgot. Sok pénzem nincs rá igazából, és azért is hagytam, mert ha megveszek egy kondenzátor mikrofont, ahhoz még úgy olvastam kell egy jó hangkártya, és fantomtáp is. Ma véltem felfedezni, hogy bizony vannak USB-s kondenzátor mikrofonok is. Akkor ezekhez elvileg nem kell vennem külön sem hangkártyát, sem pedig fantomtápot ugye? Kérdésem az, hogy egy USB-s kondenzátor mikrofonnak is ugyan olyan jó a felvételi minősége, mint egy XLR kábelosnak? Pl.

Audio Technika At2020

Audio Technika At2020 USB (Ez drágább)

Elvileg ugyan az a mikrofon, csak az egyik USB-s.


Szóval van egy asztali számítógépem, ami már úgy 4 éves, szóval nem mai darab. Alaplapi hangkártyával, és van egy akusztikus gitárom. Emellé vennék egy USB-s kondi mikrofont, hogy jó minőségben tudjak felvételt készíteni. Megoldható? :)


Az eddigi kiszemeltjeim:


- Audio Technica At2020 USB

- Rode NT USB

- Blue Yeti


A Rode NT1-ről jókat olvastam, de sajnos az nem USB-s.

Szívesen fogadok minden véleményt, tanácsot!



2014. szept. 25. 16:43
 1/2 A kérdező kommentje:
Ilyesmi minőséget szeretnék elérni: https://www.youtube.com/watch?v=1uRwibLgBzg
2014. szept. 25. 16:45
 2/2 A kérdező kommentje:
Végül az At2020 USB+ mellett döntöttem. Csaj jókat hallottam róla :)
2014. okt. 16. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!