Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit szóltok hozzá? Szakmailag...

Gavrill kérdése:

Mit szóltok hozzá? Szakmailag is ha lehet, de elfogadom a kritikát is, véleményt, hatást. Hogyan értelmezitek.

Figyelt kérdés

Háború és Béke


Sokszor gondolok arra a lányra,

Kit kiválasztva átélhetem ezen érzéseket.

Ki ne vágyna szerelemre, boldogságra?

És fájdalomra, veszteségre?

Mind a kettő vagy Te nekem.


Szerelemtől fájó, fájdalomban szerető,

Tiszta őrültekháza, ha szeret ő.

Kell nekem kellemes szó/ őrjöngés,

Illat/szag, mosoly/ vicsor, öröm/ szomorúság.


Mit válasszak: Háború vagy Békét?

Békét: egyedül/mindennel, érzelmek

Nélkül/ gyermeki áhítattal?

Kerek kockát vagy négyszögletű golyót…

Én csak két véget választok:

HáborúT és BékéT.



2014. dec. 17. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Mik azok a per jelek? Egy magyar írott szövegben milyen szerepük van?

Amúgy számomra kevéssé lírai, néhol még kicsit magyartalan is. Az más kérdés, hogy nem is értem, de tegyük fel, hogy ez az én hibám.

2014. dec. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A / jel szerintem "vagy"-ot jelentene, de ilyet nem igazán szokás ilyen helyzetben használni.
2014. dec. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a /-lel nincs baj, kortárs költészetben ilyesmi is van. Amúgy szerintem nem egy nagy szám, mert nem mond túl sok újat a szerelemről, de most azt fogod mondani, hogy arról nem is lehet.
2015. febr. 19. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!