Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek miért hasznosak a...

Szerintetek miért hasznosak a hangoskönyvek és miért szorítják ki a papír alapúakat? Ugye jól gondolom, hogy nem tudja ugyanazt az élményt visszaadni mint egy rendes könyv?

Figyelt kérdés
2014. dec. 28. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy kiszorítanák a papír alapúakat, de sokan kedvelik őket. Van, aki kocsiban, vezetés közben hallgatja vagy házimunka közben, olyat is ismerek, akinek estére már fáradt a szeme, és inkább hallgatja.
2014. dec. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Feleslegesnek tartom ezt a hasonlítgatást, hogy mi szorít ki mit. A hangoskönyv egy teljesen más forma, már funkciót lát el, más helyzetben jó. Az első már leírt pár helyzetet, ahol jobb. Én beszéltem már olyan diagnosztizált figyelemzavaros sráccal, akinek a hallgatás jobban ment, így ő is részt tud venni az irodalmi életben, ő sem maradt ki a könyvekből. Egyszerűen nem tudok elítélni egy olyan plusz ezközt vagy lehetőséget, ami senkinek nem árt, viszont bizonyos helyzetekben kifejezetten hasznos lehet. Mondom ezt úgy, hogy én személy szerint nem hallgatok könyveket.

Azt meg, hogy milyen élmény, nem gondolod jól. Egy élmény igencsak szubjektív dolog, szóval nincsen "igazibb" meg kevésbé az. Tök egyértelmű, hogy csak azt szeretnéd hallani, hogy igazad van és a hangoskönyv a Sátán műve. Amúgy ugyan ez igaz sok emberre az ebookokkal kapcsolatban, pedig azzal sincs a világon semmi probléma.

2014. dec. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én nem szeretem a hangoskönyveket, egyedül ha drámáról van szó, akkor tartom őket hasznosnak, mivel én nem bírok drámát olvasni. A többi estben inkább csak idegesítőek. Viszont sokaknak elég hasznos, mert nem terheli le annyira az agyat és ha valakinek kevés ideje van, akkor ez még mindig jobb mint a semmi.
2014. dec. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!