Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a jelentésbeli különbség...

Mi a jelentésbeli különbség aközött, hogy azt mondom "If I were having a party, I wouldn't invite Mary" es aközött, hogy "If i was having a party I wouldn't invite Mary"?

Figyelt kérdés
A masodik biztos hogy az, hogy ha bulit rendeznek [én sajat magam] akkor nem hivnam meg szegeny Maryt, de az elsőben nem vagyok biztos.

2014. nov. 7. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyanazt jelenti mind a kettő, de manapság már a "were"-t használjuk az "I" után. Úgy helyesebb.
2014. nov. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Feltételes mód - az első mondat a helyes
2014. nov. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A were egy hivatalosabb forma ma már,régebben csak azt használták,ma már a was az egyértelműen elterjedt,egyetlen helyen maradt meg a were feltételes módban és ez az "If I were you.."
2014. nov. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 chtt ***** válasza:
Ahogy előttem már írták, az "If I were you" a helyes forma, de semmi köze a múlt idő "was/were"-jéhez. Ha eljutsz angolból a fősuliig/egyetemig, ott tanítják majd. Én csak annyit jegyeztem meg, hogy ez nem múlt idő... és vizsga után jótékonyan el is felejtettem, hogy milyen forma is ez. Biztos utána lehetne nézni, de személy szerint nem tartom olyan fontosnak. Talán akad valaki, aki mostanában tanulta, és megosztja Veled, kedves kérdező, hogy mitől "I were".
2014. nov. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Nem értelmesek a mondatok mert beléjük van erőltetve a present continuous igeidő, aminek valljuk be semmiféle alapja nincs, mert ez az igeidő a jelen pillanatra vonatkozik ebben a formában, holott nyilvánvaló hogy az illető általánosságban érti azt hogy nem hívná meg Mary-t a partijára.

Ráadásul a feltételes mondatokban nem lehet "was" a létige formája még egyes szám első személyben sem.

A helyes mondat If I had a party, I wouldn't invite Mary.

DE!

Beszélt nyelvben minden előfordulhat így elképzelhetőnek tartom hogy az első mondatot szokták mondani az angolok, ámde ettől még nem lesz nyelvtanilag is helyes. A második az még annyira sem helyes, mint az első. Na de mindent egybe vetve, a kérdésre az az én válaszom, hogy semmi jelentésbeli különbség nincs a mondatok között.

2014. nov. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 chtt ***** válasza:
Hoppá! Nagyon úgy tűnik, hogy az ötösnek kapása van. Annyira az "if I were you"-ra (tudom, nem az van ott, de majd ráfogom, hogy disz-ez-az vagyok) koncentráltam, hogy nem is néztem a jelentést. Tény, az első mondat azt jelenti, ha éppen buliznék, ott az buli kellős de közepén nem kapnék mondjuk a telefonomhoz, hogy meghívjam Maryt.
2014. nov. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!