Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Használt, kinőtt ruháinkat (4...

Használt, kinőtt ruháinkat (4 fős család 2 kisgyerekkel) szeretném értékesíteni az interneten úgy, hogy varrok az anyagukból konyhai kiegészítőket, gyerekjátékokat. Ilyenkor kell adóznom?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, így jobban felkeltem az emberek érdeklődését, hamarabb túladok a felesleges ruháinkon, ha kreatívan átalakítom őket. Időm engedi, itthon vagyok a pici lányommal. Mivel a ruhákat drágábban vásároltam, mint amennyiért tovább tudom adni még így átalakítva is, érdekelne, hogy milyen kötelezettségem van a hatóság felé, ha árusítom a kézműves dolgokat a Vaterán, Meskán, stb. helyeken.

Tehát a használt ruháinkat dolgozom fel.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2013. júl. 11. 23:20
 1/2 JazminMarci válasza:

Szia!

A Vaterán jutalékot kell fizetni, az ár 6%-át! + feltőltési díj termékenként 5Ft, de ha eladod, akkor nem kell kifizetni az 5 Ft-ot, csak az eladási ár 6%-át! Én már belefáradtam a töltögetésbe! Meg az állandó utalgatásba! Ha Teszveszen és Vaterán is megjeleníted akkor 5-5 Ft a feltöltési díj! Nyáron nagy pangás van! Most Facebookon csináltam csoportot, oda töltögetem a kinőtt gyerekruhákat! Oda meg tudsz hívni embereket!

2013. júl. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben az esetben nincs adózási kötelezettséged, hiszen az alapanyagok "beszerzési ára" nagy valószínűséggel jóval magasabb volt, mint az eladási árad lesz.
2013. júl. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!