Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan lehet valaki rajzfilmké...

Hogyan lehet valaki rajzfilmkészítő vagy filmiparban dolgozó?

Figyelt kérdés
14 eves fiu vagyok, most megyek gimibe, ahol megtanulok nemetul es spanyolul. Jol rajzolok. Hogyan lehet a filmiparba kerülni ( nem mint színész) vagy rajzfilmkészítőnek lenni?
2015. jan. 24. 11:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Én is rajzfilmkészítő szeretnék lenni. Lehet, hogy hasznosabb lett volna egy művészeti rajzközépiskolát választanod, de végül is felsőoktatásban is ugyanúgy mehetsz rajzos irányba.


Először is el kell döntened, hogy pontosan milyen ágazatban szeretnél menni a filmiparon belül.


1. Filmkészítésnél el kell döntened, hogy mi/mik azok a körök, amik érdekelnek. Írtad, hogy színész (szereplő) nem akarsz lenni, tehát egy már kilőve, de még lehetsz forgatókönyvíró, rendező, operatőr és a többi, és a többi. Ha nem tudsz választani, akkor érdemes több dolgot is kiszemelned, mielőtt döntenél.


2. Rajzfilmkészítés - hagyományos technikákkal készült rajzfilmek, pl. képkivágás, "gyurma", de vehetjük ide az Oroszlánkirály vagy a Mackótestvér típusú számítógépen RAJZOLT rajzfilmeket is. Ma már ezekre nem sok igény van, úgyhogy nagyon nehéz ezzel sikeressé válni, de nem lehetetlen.


3. Animációsfilm - három dimenziós térben készült rajzfilmek/filmek. Ez rendkívül népszerű, és ma már minden fantasy, sci-fi film, és mese (Jégvarázs, Madagascar stb.) nélkülözhetetlen része.

__________________


Ha már eldöntötted, hogy pontosan mi is az, ami érdekel, akkor pedig be kell szerezned legalább alapszintű kellékeket, ami az adott ágazathoz kell.


Filmkészítéshez például egy jó kamera, vágóprogram, rajfilmhez egy digitális rajztábla, 2D-s grafikus program (pl. Photoshop) és egy videószerkesztő program (pl. Premiere Pro, After Effects), animációsfilmhez pedig egy 3D-s grafikus program (pl. Maya, 3Ds Max).


Ha nem filmezni akarsz, akkor jól rá kell feküdnöd a kiválasztott programokra, mert néhány évig el fog tartani, amíg elsajátítod őket (és még mindig nem jutottál el a filmkészítésig), plusz, ha a rajzfilmkészítést választod, de eddig csak papíron alkottál, akkor arra is fel kell készülnöd, hogy meg kell tanulnod a digitális rajzolást is.

__________________


És még valami. Akármivel is szeretnél foglalkozni (film, rajzfilm, animációsfilm), nem érdemes egyedül csinálni. Amíg gyakorolsz, addig rendben van, de ha komolyan akarsz belevágni, akkor érdemes lenne összetoboroznod egy csapatot (főleg a filmhez, hisz oda élő szereplők kellenek).


Ehhez pedig szükséged lenne az angol nyelvre is, mert én már próbáltam magyarokat toborozni, de teljes kudarc volt (,de ha nagyon mázlista vagy, találhatsz egy olyan magyar közösséget, ami pont vevő erre, csak hát keresni kell, és kérdés, hogy hol?).

__________________


Remélem, hogy segítettem valamit, de ha van még kérdésed vagy segítség kell, akkor szívesen válaszolok vagy írhatsz privát üzenetet is.


17/L

2015. jan. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!