Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 23 éves vagyok, ha egy kliniká...

23 éves vagyok, ha egy klinikán letegez egy 35 körüli dolgozó, visszategezhetem?

Figyelt kérdés

Az illető nem orvos (vért vesz), én beteg vagyok.

Állandóan letegez, meg sziázik, de én "nem merem" sose visszasziázni.


2014. jún. 10. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Ha valaki letegez (és nem egy nagyon idős ember) akkor kifejezetten illetlenség nem visszategezni, hanem továbbra is magázni.

Esetleg ha kis tizenéves lennél és a gyereke lehetnél, akkor még magázhatnád.

De így tök egyértelmű a helyzet szerintem.

2014. jún. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszi!

Csak nagyon sokan 16-17 évesnek néznek, mindig azon agyalok, mi van, ha ő is annyinak néz, ezért tegez le.

Mondjuk csak felnőtt rendelés van ott és a lapon is láthatja a születési dAtumom, csak olyan fura mégis, hogy tegez. Nem zavar,

csak nagy nehezen hozzászoktam, hogy már nem ihen tegeznek, hanem magáznak, erre most meg az furcsa, ha tegeznek. :)

2014. jún. 10. 09:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem meg mindig az volt fura (és még ma is az, ha magáznak olyanok, akik nem túl sokkal idősebbek nálam).


Hát figyu, huszonegynehány éves koromban én is kínlódtam, hogy visszategezhetek-e vagy sem, főleg munkahelyen szenvedtem ettől.

Aztán próbáltam nem görcsölni ilyeneken, és aki tegez, visszategezem, kivéve ha nem nagyon idős az illető tehát ha szüleim korabeli vagy idősebb, akkor magázom, és persze nem zavar, ha ő tegez. Ha az idős nem akarja, hogy magázzam, akkor úgyis szól...


Na most már én magam is 35 körüli vagyok!

Úgy érzem, ha láthatóan nálamnál fiatalabbat magáznák, azzal mintha azt fejezném ki, hogy nem szimpatikus, tartsuk csak a távolságot és ne kommunikáljunk többet a kelleténél... Én vagyok az idősebb, illem szerint én kezdeményezem a tegeződést. Szóval ha nem kezdeményezem, az olyan, hogy éreztetem a másikkal, hogy én vagyok az idősebb, mintha felsőbbrendűbb lennék... Míg ha kapásból tegezem, azzal inkább azt éreztetem, hogy egyenrangúnak tekintem. Mondjuk én szoktam szólni, ha visszafele magáz, hogy tegezzen nyugodtan...


Csakhogy ez munkahely neki...

Vannak munkahelyek, ahol olyan fagyos a légkör, az ügyfelekkel szigorúan magázódnak, ha azonos a koruk akkor is. (Persze kivételek mindig vannak, sokkal inkább emberfüggő ez.) De egy bankban pl nagyon ritkán tegeznek le, ha 20 éves vagy akkor se...

Ez viszont egy klinika...

Te vagy a beteg, amolyan kiszolgáltatott, segítségre, ápolásra, vagy szimpla ellátásra szorulsz, egyáltalán nem mindegy, hogy milyen stílusban szólnak hozzád!

Az ápolók, asszisztensek többsége eleve tyúkanyó típus, gondoskodó és sokkal közvetlenebbnek, barátságosabbnak érzi magát, ha tegez...


De mint mondtam egyénfüggő....


Ha más ilyen korú tegez, akkor tegezd vissza nyugodtan, én pl 35 körüliként nem látok semmi illetlent abban, ha tegez egy 20 éves.


Viszont ezzel az illetővel már a helyedben nem változtatnék magamtól, ha eddig magáztad és nem szólt rád, hogy tegezd, akkor mindegy. Az is lehet, hogy egy idősebb doki ült mellette, és amiatt nem ment bele ilyen közvetlenkedésbe, hanem hagyta, hogy magázd. Attól még lehet úgy veszi, mintha veled tegeződésben lenne, a dokival meg magázódásban. :)

2014. jún. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Néha tényleg furán jön ki a dolog. Amikor fiatalabb voltam el se tudtam képzelni hogy lesz idő amikor a velem egykorúakat magázni fogom... hát lett (34 vagyok). Boltban (talán a McDonalds kivételével akik mindenkit tegeznek) sose tegeződök, de nem sértődök meg ha letegeznek. Vicces módon mindig olyanok tegeznek le akik szerintem fiatalabbak nálam :).
2014. jún. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, én is azt hittem, ha túljutok a "tegezés helyett mindenki magáz, mert elmúltam 18"-korszakon és megszokom a "távolságtartó" hangnemet, már egyszerű lesz a dolog, de úgy tűnik mégsem az. :)

Nincs mellette orvos, egyedül veszi a vért le és amúgy nagyoSzn aranyos, mikuláskor rénszarvas agancsot viselt, holott a betegek átlagéletkora 60 körül lehet. Szóval tényleg olyan ember, hogy ha minden egészségügyis ilyen lenne, kicsit más lenne a hangulat a rendelőkben.

Előtte egy 45 körüli nő volt, ő is tegezett, de ott valahogy egyáltalán nem éreztem azt, hogy tegeznem kellene. Viszont örültem, hogy tegez, más volt egyből a hangulat.

Lehet az is, hogy a sok idős beteg közt "kitűnök" a fiatalságommal, ráadásul nem nézek ki annyinak sem, amennyi vagyok, így a kontraszt miatt valahogy a tegeződésre áll rá egyből a nyelvük.

Mindegy, a lényeg, hogy nem bunkóság visszategezni, így legközelebb azt hiszem, visszategezem. Köszi a válaszokat! :)

2014. jún. 10. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!