Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek érdemes komolyabba...

Szerintetek érdemes komolyabban megtanulnom rajzolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az az igazság, hogy már nagyon rég óta imádok rajzolni, de eddig sajnos nem volt lehetőségem sem tanfolyamra menni, sem beszélni bárkivel, aki tényleg értene hozzá. Most középiskolába járok, tehát azt hiszem, hogy van még időm rendesen megtanulni :) Viszont a probléma nem ezzel van. Az a baj, hogy jövőre fakultálni fogok matekból és fizikából, tehát rengeteg órám lesz, és tanulnom kell majd. A fakultációt igazából a szüleim akarták, azzal a felkiáltással, hogy ők aztán a világért sem szeretnének beleszólni a dologba, de ha már felvettek ebbe az iskolába (ELTE Apáczai) és nem vagyok rossz tanuló, akkor miahalálért foglalkozom állandóan a rajzokkal, ahelyett, hogy tanulnék, meg minden, merthogy abból, hogy majd az Astorián rajzolgatok 100 forintokért, abból nem fogok megélni... :(

Én viszont szívesen foglalkoznék rajzolással, akár számítógépen, akár hagyományos módon. Mennyire tudnék ebből megélni szerintetek?

Belinkeltem pár rajzomat, kérlek tudnátok mondani őszinte véleményt? (az a baj a barátokkal meg az ismerősökkel, hogy túl jó szándékúak, és én szívesen meghallgatom számomra ismeretlen emberek kritikáját is :) )


[link]


[link]


[link]


és egy a saját karaktereimből (képregény):


[link]


A válaszokat előre is köszönöm, és elnézést a hosszú szövegért és az esetleges stílus- és helyesírási hibákért.


15 éves lány voltam. :)



2015. jan. 30. 21:42
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Az első kettő 2013-as, a harmadik tavaly tavasszal készült, az utolsó pedig éppen újévkor. Ezen kívül van még pár :)
2015. jan. 30. 21:47
 2/12 anonim ***** válasza:
Az utolsó képen a közelebb lévő karakternek tök jó lett az arckifejezése. Van még ilyen rajzod?
2015. jan. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Érdemes! Jók és szereted! Járjál rajz-körbe, ott a mester segít, hogy haladjál. A mat-fiz fakult nem baj+ rajz ...hm

-lehet hogy építész leszel?

2015. jan. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :) igen, egy egész A3-as füzetnyi karakterkidolgozásom van, vannak jobbak, vannak rosszabbul sikerültek...


igen, bennem is felmerült az építészeti szakirány, és szívesen foglalkoznék vele, főleg, hogy érdekel a mat-fiz, szeretek rajzolni, és apa is ilyen szakmában dolgozik, csak ő építészeti menedzser :D aztán hogy Magyarországon mennyire lehet ezzel elhelyezkedni... hát kiderül, de nekem ez az irány tűnik egyenlőre a legbiztosabbnak


Ez pedig annak a az eredménye, hogy az osztályban divat volt ez a mangás-animés stílus, és megpróbáltam én is ilyen módon rajzolni, ezt már számítógépen a rajztáblámmal <3 na, ezen azért még bőven van mit javítani, de hát első próbálkozás volt, még igazi hátteret se kapott szegény XD


[link]

2015. jan. 30. 22:03
 5/12 Vree ***** válasza:
100%

Mindenképpen jó a pályaválasztáson elgondolkozni.

Ha neked mindegy/hagyod, hogy a szülők találják ki és döntsék el a dolgokat helyetted, akkor legyél építész. Az is szakma.


De nagyon sok lehetőség van, akár olyan, amiben van valamennyi grafikus irány, amit viszont nem fogsz megtalálni, csak ha utánajársz. Így benyomásra se neked, se a szüleidnek nincs fogalmatok se hogy a pályaválasztás hogyan folyik, se hogy egyáltalán milyen lehetőségek vannak. Én se találtam ezt könnyűnek ebben a korban, de mindenképpen jó lenne valahogy segíteni magadon ebben a tekintetben, mert ha csak később jössz rá, hogy mi akarsz is és tudsz is lenni, az kevésbé jó.


Hadd mondjak egy pár gyors ötletet:

-weblapttervező/grafikus: kevesebb rajz, de sok digitális képszerkesztés, lehetőség van, hogy képezd magad, hogyan bánj rajzszoftverekkel

- építész-tervező: főleg technikai rajzok és szerkesztőprogramok, ha geometriát, hátterek rajzolását szereted

- ipari formatervező: használati tárgyak, termékek dizájnját, kinézetét tervezi meg.

- reklámgrafikus: szórólapokat, hirdetéseket tervez

- orvosi illusztrátor: orvosi könyvekhez készít valósághű rajzokat különféle szervekről


Ha valóban el vagy kötelezve a rajzolás iránt, mindenképpen túl kell lépned a jelenlegi szinten és egyrészt változatos dolgokat kell rajzolnod (több hétköznapi dolgot, de pontosan: meg kell tanulnod az anatómiát, a geometriát, perspektívarajzolást stb.) és különféle szabadkézi/kézműves módszereket (tollak, szivacsok, festékek stb.) és/vagy digitális technikákat (Photoshop [vagy bármi más grafikus szoftver], Flash, animációk, vektorrajzok, tablettel rajzolás stb.)


Pénzt akkor kapsz, ha van egy kész rajzos portfóliód, amin be tudod mutatni, hogy milyen stílusokhoz/technikákhoz értesz, és aztán el tudod készíteni, amit a vevő megrendel tőled.


Ha író/képregényrajzoló akarsz lenni, az aránylag nehéz. Rá kell venned valamilyen magazint, hogy megjelentessen. Egyéni stílus kell hozzá (a mangázáson túl kell lépni hozzá, azt mindenki tudja...) Esetleg megpróbálhatod Scott McCloud könyveit, bár ezek is inkább csak tippek. Az önmenedzselést (hogyan dolgozz egy alkotáson hónapokig fegyelmezetten, és aztán hogyan add el) nem tanítják.

Nincs nagy piac, de valamennyi pénzt így is lehet keresni. Nagyon-nagyon kell akarni a dolgot.


És lehet hobbiból is csinálni, azzal sincs gond.

Lehetsz webképregényrajzoló is: csinálsz egy fiókot a DeviantArt, Tumblr és hasonló oldalakon (vagy akár egy saját weboldalt) és közzéteszed a cuccodat. Ha szerencséd van, talán még támogatást is küldenek az olvasóid vagy fizetnek, hogy rajzolj nekik valamit. Persze ez inkább csak zsebpénz.

A komoly webes művészek, akik ezt hivatásszerűen űzik, és ritkán főfoglalkozásként, többnyire árukapcsolásból szereznek pénzt. Nézd meg például a [link] -ot. Itt webes hobbi vagy komoly művészek olyanokat árulnak, mint pólók, illusztrált naptárak, bögrék, dedikált rajzok, papír formában kiadott képregénygyűjtemények, meg ami az agyadon kifér és feltehető, hogy valaki megveszi (ha másért nem, hát hogy támogassa a megélhetésedet).

Szerintem ez a modell magyarok között még nem igazán működőképes.

A te dolgod az is, hogy rájöjj, hogy mivel lehet a tinik zsebéből a pénzt kihúzni.

(TE fizetnél egy idegennek? talán igen, ha olyat alkotna, amit imádsz?)


Szerintem nagyon jó/tanácsos rájönni, hogy:

- mik azok amiket szeretsz csinálni

- mik azok amiket tudsz csinálni (nem leszel rosszul, ha rágondolsz)

- mik azok amikben jó vagy (függetlenül, hogy szereted-e)

- mi számodra a fontossági sorrend a dolgok között az életben


Ezek alapján kell döntened, hogy mi akarsz lenni.


Remélem nem sértett meg a komoly válasz, de te kérdeztél. :)

2015. jan. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Vree ***** válasza:
Amúgy nekem tetszik a kettes kommentben linkelt rajz. :) Jó kihúzás és panelkezelés.
2015. jan. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Huh, nagyon köszönöm a választ, és örülök, hogy tényleg komolyan és őszintén elmondtad a véleményed :) hát ez a pályaválasztás-dolog nem lesz a kedvenc témám azt hiszem, de hát nemsokára úgyis muszáj... XD

Tudom, hogy amit most tudok, még nagyon-nagyon kevés, ezért igyekszem sokat vázlatolni, skiccelni, mert saját stílus nélkül nem lehet vinni semmire szinte. Úgysem vagyok nagy mangás vagy marvelles, de egyszer jó volt kipróbálni az ilyen stílusirányzatokat is. Amúgy meg szerintem Magyarország nem elég befogadóképes vagy nincs piaca itthon az ilyen dolgoknak, de hobbiból én szívesen folytatnám. A munkalehetőségek után azonnal utána fogok nézni.

Még egyszer köszönöm a választ, tényleg hatalmas segítség volt. :D

2015. jan. 31. 13:52
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia. Ügyes vagy, érdemes folytatnod, de sajnos tudnod kell, hogy a "művészvilág" nem szereti az anime figurákat, legalábbis a tanárok.
2015. jan. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen érdemes lenne tovább folytatnod, nekem az első és a tollas képed tetszik!
2015. jan. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
a mangát felejtsd el. vedd elo az anatomia konyvet és tanulmányozd, majd kezdj el a korulotted lévokrol skicceket késziteni ,- foznek, olvasnak, lehajolnak stb. stb. ne rajzolj képrol!!! annak semmi értelme sincs..csak torz rajzok szuletnek.
2015. febr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!