Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Erdemes megtanulnom a C++...

Erdemes megtanulnom a C++ nyelvet? Es ha igen diploma nelkul el tudok helyezkedni vele valahol?

Figyelt kérdés

2014. dec. 14. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Passz.

G.

2014. dec. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, első válasz.
2014. dec. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Na es ha elolvasom es megertem a "hogyan tanuljuk meg a c++ programozási nyelvet 24 óra alatt" nevu konyvet,az eleg is vagy ez csak alap programozast tanit?
2014. dec. 14. 19:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az nagyon-nagyon alapnak elmegy.

De baromi kevés még azért egy munkához.

2014. dec. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Értelemszerűen csak az alapokat fogod ilyen könyvekből megtanulni, ráadásul a "24 órás" könyvek közül az egyetlen, ami nem csak befűteni jó, az pont a C++ verzió, ha jól emlékszem.


Azt, hogy el tudsz-e helyezkedni C++ vonalon diploma nélkül, nem tudom megmondani, mert a pillanatnyi keresletet (és mentalitást) nemigen ismerem.

Amennyire legutóbb értesültem, jelenleg főleg a játékstudiók és a beágyazott rendszerekre fejlesztők dolgoznak C++-szal, oda pedig születni kell.


Ha ezzel szeretnél foglalkozni, de nem szánnál súlyos éveket a diploma megszerzésére, akkor C# vagy Java vonalon érdemes elindulnod (egyébként is, ha csak nincs valamilyen szentimentális, vagy konkrét technikai érved a C++ mellett), ezek valamelyikének ismeretében jobb esélyekkel indulsz.


Ahhoz, hogy professzionális szinten tudj fejleszteni, mindenképpen konkrét szakmai tapasztalatra lesz szükséged, és néhány évre, amíg ezt munka közben magadra szeded.


Ha még semmilyen programozási tapasztalatod nincs, akkor Werner Zsolt Java Gyorstalpaló című művét tudnám első lépésnek ajánlani, aztán valamilyen mélyebben szántót (pl. Robert C. Martin - Clean Code: The Handbook of Agile Software Craftsmanship, ez azonban kissé nagy ugrásnak tűnik hirtelen). Jól használható angol tudásra természetesen mindenképpen szükséged lesz.

2014. dec. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Magával a C++ nyelvvel sehol nem fogsz tudni elhelyezkedni.

Ha programozni szeretnél elmondhatatlanul sok egyéb eszközre, tudásra van szükséged.

Adatszerkezetek, algoritmusok ismerete, megértése, programozási paradigmák, módszerek, programozási tételek, adatbázisokkal kapcsolatos rengeteg dolog, UML diagramok, a tervezés buktatói, tesztelési módszertanok, satöbbi, satöbbi...


Ez kb olyan, mintha úgy akarnál hentesnek menni, hogy marha jól tudsz kést élezni.

Rendkívül fontos tudás, csak önmagában semmit nem ér.

2014. dec. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy érdemes.

Bár én alapból is úgy vagyok vele, hogy bármelyik nyelvet érdemes megtanulni, még ha nincs is közvetlen haszna, az ismereteid és a rálátásod bővítésére tökéletes.

A C++ meg szintaktikailag nagyon hasonlít a most divatos nyelvekre (persze, hiszen a legtöbbnek a C/C++ a közvetlen őse), így mindenképp érdemes megtanulni.


Viszont ettől még munkád nem lesz. Keresnek sok helyen C++ programozókat, viszont önmagában attól, hogy egy nyelvet ismersz, attól még nem leszel értékes munkaerő. A nyelv csak egy eszköz a programozáshoz. Sokkal fontosabb, hogy képes vagy-e - és ha igen, milyen szinten - programot írni?

2014. dec. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én erre mindig azt szoktam mondani, hogy c++-t egyetlen okból lehet nem érdemes tanulni, mégpedig azért mert nehéz. Mire rendesen megtanulod, az alatt az idő alatt más nyelvekkel sokkal tovább eljutnál, és talán munkát is könnyebben találnál. Én azoknak javaslom a c++-t, akik tényleg szeretik a kihívásokat.

Az alapokat meg lehet tanulni c++-ban is, pl öröklődésig meg polimorfizmusig eljutni nem olyan nagy kaland, de amikor már template metaprogramozásról, vagy a placement new operátor felüldefiniálásáról lesz szó, és a modern c++ fogalmait is ismerni kéne (pl. smart pointer, concept, corutin, mutex, atomic), meg jó lenne a core guidelinest is végigolvasni, illetve valami gui vagy 3d libraryt vagy frameworköt (pl. fltk, qt, wxwidgets, tcl/tk, opengl, vulkan, satöbbi) akkor sok ember gondolja, hogy jobb lenne inkább javat, csharpot, esetleg javascriptet, php-t vagy pythont tanulni.


Lapozgass bele Jonathan Boccara blogjába, vagy nézegetsd Jason Turner videóit, esetleg a meeting c++-t lájkold be facebookon, aztán majd meglátod.


Szerintem a c++-t vagy zseniknek találták ki, vagy olyanoknak, akik szeretnek elbíbelődni olyan dolgokkal, amiket más nyelvek automatikusan meg vannak oldva.


Röviden: a c++ semmiképp sem elavult, csak nehéz. Nézz utána a legújabb szabványoknak, ha érdekel. A c++ szabványok (c++11,c++14, satöbbi) a nyelv különböző verziói.


[link]

[link]

2020. okt. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!