Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Victor Hugo: A nyomorultak...

Victor Hugo: A nyomorultak című művét megéri kiolvasni? Illetve, aki már olvasta mondana róla véleményt?

Figyelt kérdés
2015. febr. 7. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Ezeket mind megéri elolvasni. Jó és ez még emészthető stílusú is, bár kétségtelen, hogy az "olvasó" embereknek íródott.
2015. febr. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Ha részese akarsz lenni az általánosműveltségű emberek csoportjának, akkor nem megéri, hanem kötelező!
2015. febr. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Milyen már egy könyvre azt kérdezni, hogy "megéri"-e? :D

Olvasd el, és utána fogod tudni eldönteni, hogy neked tetszik-e, vagy sem.

Az biztos, hogy az olvasás sosem árt, az mindig az épülésedet szolgálja, nyersz vele.

2015. febr. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%
Beleolvasol és vagy megtetszik vagy a falhoz vágod. Az, hogy másnak tetszik-e vagy sem, miért befolyásolna téged?
2015. febr. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3. Azért "megérie-e", mert ha 10ből 9nek nem tetszik, akkor nem olyan bátran ugrok neki egy 1400 oldalas könyvnek...

4. Egy ilyen hosszú könyvbe csak úgy nem olvasok bele, mert lehet az eleje nem túl érdekes, utána viszont izgalmassá válhat vagy akár fordítva..

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2015. febr. 7. 22:29
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem soha nem érdekelt mások véleménye. Neked is ezt javaslom.

Vannak könyvek, amelyeket egy hat osztályt is csak bukdácsolva elvégző is élvezni tud. Van olyan is, aki csak akkor, ha tanult, sokat látott és tapasztalt, a művészetek világában épp oly jártas, mint amennyire az emberi élet, a lélek rejtelmeiben.

Ez a könyv valahol a kettő között van.

Ha csak a történet fog meg, az is élvezetes. De ennek a műnek mélyebb értelme is van, messze nem a "sztori", az igazán érdekes. Igazi csemegének akkor fogod tartani, ha ezeket is megérted.

A jellemábrázolás, jellemfejlődés, gonosz és jó harca stb., stb.

2015. febr. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A klasszikusok közül ez a kedvencem! Egyszerűen zseniális regény, igazi mestermű, s bár nem vagyok egy érzelmes ember, Fantine életétől még én is elérzékenyültem. 18/f
2015. febr. 8. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"mert lehet az eleje nem túl érdekes, utána viszont izgalmassá válhat"


Na, ez pont ilyen. Véleményem szerint. De ez csak az én véleményem.

2015. febr. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!