Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » 15 éves vagyok és író szeretné...

15 éves vagyok és író szeretnék lenni. Mit gondoltok az alábbi művemről? Megfelel e a szókincsem és a helyesírásom?

Figyelt kérdés

Részlet:


Korán reggel van. A nap még nem kelt fel és az ébresztőórám csilingelő hangja idegtépőbbnek tűnt, mint valaha. Ma valahogy nem voltam formában. Nem éreztem, hogy érdemes lenne elkezdenem egy újabb napot, mégis szép lassan kikászálódtam az ágyamból és belebújtam a papucsomba. Észrevettem, hogy az ajtó előtt egy levél van a földön. Gondoltam biztos megint egy számla amivel elmaradtam, de ahogy közelebb mentem láttam, hogy egy levél az. Felvettem. A tánc iskolából küldték, ahova egész életemben beakartam jutni. Felvételiről felvételire jártam, hogy az álmom megvalósulhasson, de mindig visszautasították a jelentkezésemet. Biztosra vettem, hogy ez most sincs másként így a levelet arrébb dobtam kibontatlanul. Nem volt merszem elrontani ezt a mai napot, inkább bekapcsoltam a zenelejátszót és élveztem, ahogy az unalmas és lelombozó reggelem egyre derűsebbé válik a hangok hallatán. Minden egyes lüktető hangjegyre megmozdult a lábam és éreztem, hogy a zene magával ragad. A tánclépések egyre erősebben uralták a testemet, mígnem teljesen elmerültem a mozdulatokban. A macskám Cirma csak bámult a hatalmas fekete szemeivel. El nem tudtam képzelni mi játszódhat le kicsiny fejében, de az biztos, hogy tettszett neki a látvány. Annyira felbuzdultam, hogy az időről meg is feledkeztem. Elrohantam fogat mosni, majd kikaptam a gyűrött ruháimat a szekrényemből és gyorsan felvettem őket.

A buszon ülve gondolkoztam a levélen amit reggel kaptam. Vajon mi lehetett benne? Talán végre teljesült az álmom és bejutottam a legjobb táncosoknak szánt iskolába vagy egy újabb sikeretlen próbálkozás rejtőzhet a sorok között.

Ki-ki bambultam az ablakon és néztem a mellettünk elsuhanó lombokat. Ismerős volt már a környék, így tudtam nemsokára leszállok.


2015. febr. 15. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk úgy, hogy az írás a korodnak megfelelő. Nem hibátlan, de nem rossz. Olvass sok regényt, novellát.


-tánc iskolából - Egybe írjuk.

-beakartam jutni - (Ajjaj, ez fájt!!) -> be akartam jutni (ld: "bejut")

-mígnem teljesen elmerültem a mozdulatokban - Nem konkrét hiba, de a "mígnem" olyasmit jelent, hogy egyszer csak, tehát egy pillanat, valaminek a tetőpontja. Inkább legyen mondjuk "és lassan", "amíg teljesen el nem merültem", stb.

-Ki-ki bambultam - Egyrészt zavaró, túlzó a "ki-ki" kettőzés, másrészt: ki-kinéz.


És ami a legfontosabb: Központozás! Egyszavas mondatok indokolatlan használata, bekezdések szinte teljes hiánya, stb. Nagyon egybefolyik az egész, nehéz olvasni.


De még egyszer mondom, a korodhoz képest nem rossz, lesz ez jobb is. Hajrá! :))

2015. febr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

** "másrészt: ki-kinéz."

Elírtam, bocsi, nem a szóval van a gond, hanem a különírással.

Helyesen: ki-kibambultam.

2015. febr. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2015. febr. 15. 16:08
 4/5 anonim ***** válasza:

A helyesírással kapcsolatban: néhány helyre vessző kívánkozik, pl. "Gondoltam, biztos megint egy számla, amivel..." vagy "El nem tudtam képzelni, mi játszódhat le..." stb.


Én bizony nagyon örülnék, ha a 15 éves diákjaim ilyet tudnának írni... :)

2015. febr. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. :) igen a helyesírással vannak gondjaim, de idővel az is javul majd.
2015. febr. 15. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!