Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan tudnám növelni az...

Hogyan tudnám növelni az angol szókincsem?

Figyelt kérdés
Van egy erős alapom, folyékonyan beszélek, megértem a filmeket, a középfokú nyelvvizsgámat játszi könnyedséggel tettem le. De ahogy olvasom az álláshirdetéseket, rá kell jönnöm, hogy a szókincsem nagyon alap és gyér...hogyan tudnám fejleszteni?
2014. máj. 19. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Olvass könyveket.
2014. máj. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
ugyan úgy ahogy a magyart, olvass...
2014. máj. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Legjobb ha olyan országba utazol,ahol angolul beszélnek..vagy nézz filmeket fordítás nélkül, halgass zenét, társalogj emberekkel akik csakis angolul beszélnek, vagy akik csak angolul tudnak veled beszélni, írj angolul naplót stb.....nekem bevált:-)
2014. máj. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát azért olyan gyér nem lehet a szókincsed ha úgy kened-vágod az angolt ahogy mondod. Egyébként én is azt figyeletem meg hogy egy bizonyos szint után elég nehéz új szavakat "felszedni". Meg hát nem csak szavakból áll a nyelv, vannak kifejezések is. Egyébként szerintem nyugodtan pályázgathatnál ha egyébként jól beszélsz, majd az adott területen bővülni fog úgyis a szókincsed a munkád során. Egyébként persze kint élve lehet a legszéleskörűbben hozzáférni új szavakhoz.
2014. máj. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Épp azért tettem fel a kérdést, mert úgy érzem, a "használom és ragad" módszerrel már nem fejlődök tovább... 3 éve beszélek folyamatosan angolul külföldi diákokkal, plusz Londonban voltam 3x és most költözök végleg, azért is nézem az álláshirdetéseket és beijedtem, mert néha sok dolgot nem értek belőlük és elkezdett bennem realizálódni, hogy talán nem is vagyok olyan ász, mint hittem... most tudtam meg pedig, hogy a szóbeli nyelvvizsgám 100% lett...írásbelit még nem tudom
2014. máj. 19. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!