Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Csak egyedül én vagyok azon a...

Csak egyedül én vagyok azon a véleményen, hogy attól, hogy valaki realisztikusan másol fotóról, még nem művész? (kifejtem lentebb)

Figyelt kérdés

Arról van itt szó, hogy valaki egy fényképet(!!) hitelesen lemásol, és akkor mindenki el van ájulva attól, hogy hú de tehetséges.

Viszont, ha arra kerül sor, hogy MAGÁTÓL kellene rajzolnia valamit(pl. egy dinamikus mozgást), akkor nem tud mit csinálni.

Nem egyszer találkoztam már ilyennel. Persze, van , aki tényleg ért hozzá, viszont abból kevés van. (És az ilyenek elé odaállsz, és lerajzolnak hitelesen helyben, ami abban különbözik a fényképes esettől, hogy lényegesen nehezebb. Hogy miért? Mert a legnehezebb az agynak az egészben az, hogy míg a fénykép már kétdimenziós, addig a valóságból való ábrázolásnál le kell képeznie a háromdimenziósból. -legjobb példa: rövidülés-. És ezt több rajztanár is elmondta már nekem, ezért kell élő modellekről rajzolni.)


És annak, aki azt mondaná, hogy a másoláshoz is tehetség kell, azt válaszolnám, hogy nem, az tanulható. A legjobb példa erre a Jobb agyféltekés rajzolás tanfolyam. ( [link] ) -egyik ismerősön is volt már, nem tudott rajzolni egy normális arcot,és a három nap után csodálatosan lemásolta a képet, amit magával vitt, viszont azóta se tud önállóan egy arányos arcot rajzolni.


Szerintem másolás gyakorlásként kiváló, de csak annak, és valami onnantól művészet és tehetség kérdése, ha önkifejezésből fakad.



2015. márc. 11. 14:57
1 2
 11/13 anonim válasza:
Én minden rajzórai rajzomat képről másolom, de csak azért, mert nem akarok rajzból megbukni és szerintem is igazad van.
2015. márc. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled. Nem azt mondom, hogy az élethű másolás nem teljesítmény, de azt nem értem, olyan ember, aki értékelhetően csak másolni tud, miért hiszi azt magáról, milyen óóóóóriási művész meg tehetség. A művész rajzainak személyisége van, stílusa, magától is tud rajzolni.
2015. márc. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ehhez talán kapcsololódó, hogy pont az ilyen másolók miatt várja el a legtöbb hozzá nem értő megrendelő, hogy majd ilyen jellegű lesz a portré, és mindig meglepődnek, amikor nem.
2020. júl. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!