Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Külföldi írók (vagy költők)...

Külföldi írók (vagy költők) között van olyan, akiknek van bármi véleménye a magyar irodalomról?

Figyelt kérdés
Az írók / költőknek is vannak kedvenceik, ők is olvasnak, ugyebár. Arra lennék kíváncsi, hogy van -e olyan külföldi művész (vagy "volt"), akinek a kedvencek listáján szerepel esetleg egy - egy magyar írónk, vagy költőnk.

2015. márc. 12. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt az oldalt:


[link]

És nézz körül itt is:


[link]

2015. márc. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%
Költők: Sándor Petőfi, János Arany, Elek Benedek, Mihály Vitéz Csokonai...
2015. ápr. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem értettél meg, nem baj
2015. ápr. 5. 23:26
 4/8 anonim ***** válasza:

Hogyhogy nem értettelek meg?

Küldtem két olyan linket is, ami a kérdéseddel kapcsolatos, mit szeretnél még?

Ezt meg én nem értem...

2015. ápr. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem te nem értettél meg! Ne haragudj!
2015. ápr. 8. 17:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Dehogy haragszom! :)

Látom már, hogy mire írtad ezt.

Méghogy "Mihály Vitéz Csokonai"! :D Minha attól, hogy megfordítjuk, "külföldiesítjük" egy író vagy költő nevét, rögtön ismertté válna!

Az előző linkekhez azonban hozzátennék annyit, hogy Franciaországban ismerik és szeretik József Attilát. (Noha nem tudják megérteni, hogy miként lehet valakinek ezt a nevet adni, ez náluk kb. annyi, mintha Hitlernek nevezték volna...)

Két verseskötetét is kiadták nemrégiben.

Most készül egy antológia, a két világháború közötti magyar költők verseivel, ehhez járulok hozzá én is - amennyire tudok.

Igaz, hogy csak prózában fordítok, és majd francia költők, műfordítók - akik nemigen (vagy csak nagyon keveset) tudnak magyarul - versbeszedik őket.

Ismertem egy Sorbonne-on tanító professzort (béke poraira), aki imádta a magyar irodalmat.

Ha eszembe jut a neve, majd megírom, mert elég ismert kritikus is volt.

2015. ápr. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm válaszodat!
2015. ápr. 8. 21:45
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon érdekes amit írtál. Ilyenkor mindig büszkeséget érzek. :) Pláne, hogy szerintem a magyar irodalom egyedülálló a világon!
2015. ápr. 8. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!