Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A színház napjainkban mennyire...

A színház napjainkban mennyire népszerű? Melyik korosztály körében?

Figyelt kérdés
2015. márc. 29. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Én szeretem.
2015. márc. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De szerinted a korábbi években népszerűbb volt, mint most? Többen jártak színházba? Ha nem túl indiszkrét, a korodat megkérdezhetem? :)
2015. márc. 29. 16:31
 3/6 anonim ***** válasza:

A hatvanas évek és rendszerváltás között megközelítőleg 6 milló színházlátogatóról beszélhetünk. A rendszerváltás után a látogatásopk száma drasztikusan csökkeni kezdett egészen 1996-ig, ahol 4 millió alá csökkent ez a szám.

Ezt a szintet egészen a 2008-ban kirobbant gazdasági világválságig nem sikerült megváltoztatni, de utána folyamatos növekedésről beszélhetünk. 2013 végére sikerült visszaállni a már megszokott 6 milliós ügyfélhez.

Nem szeretnék elemezést írni, hogy mi miért történt és a számok sem teljesen pontosak. De jól látható, hogy jelenleg nem csökken a kultúra iránti érdeklődés, hanem nő. A mozi látogatás van erős csökkenő szakaszban. A könyvtárak látogatás pedig a rendszerváltáskor 75%-os szintre csökkent az előtte lévő 30 évhez képest. A szint jelenleg stabilnak tűnik.

2015. márc. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kicsit félreértheő lett, amit írtam. a 6 millió átlagosan éves szinten értendő.
2015. márc. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A mindenkori középiskolásokat szervezetten viszik színházlátogatásra, amióta világ a világ. Ők azok, akik mondhatni korosztályos alapon jelennek meg a közönségben. Úgy gondolom (bár felméréseim nincsenek, csak futólagos személyes tapasztalatom) hogy a többi korosztály a társadalmi átlag szerint képviselteti magát, nincs kiugró korosztály. A csökkenő-növekvő tendenciák sem korosztályos alapon történnek.
2015. márc. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Márciuska ***** válasza:
Szerintem nem korosztálytól függ, hanem az érdeklődési körtől. Ahányszor színházban voltam, mindig vegyesnek láttam a nézők kor szerinti eloszlását, idősek, középkorúak, huszonéves fiatalok egyformán voltak, sőt családok is tizenéves gyerekekkel (és nem gyerekelőadáson). És mintha azt látnám, hogy egyre népszerűbb, bár ez csak az én szubjektív véleményem. Mindig teltházas előadáson voltam, sőt, van olyan színház, ahol hamar elkapkodják a jegyeket (én a Madáchban jártam így).
2015. márc. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!