Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha egy adott írótól, rendezőtő...

Ha egy adott írótól, rendezőtől, színésztől néztek filmeket vagy olvastok könyveket, azt kronológikus sorrendben teszitek vagy nincs ilyen kikötés?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 4. 19:29
 1/6 piriiiii ***** válasza:
Attól függ, pontosan kitől, de alapvetően nincs. Legfeljebb, ha színésztől nézek filmeket (mondjuk végignézni, ahogy felnő).
2015. ápr. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én össze-vissza szoktam. Ha viszont legalább két film/könyv megtetszik egy adott rendezőtől/színésztől/írótól,akkor elkezdem megnézegetni az eddigi műveit, de akkor már időrendben haladok.
2015. ápr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is össze-vissza, kivéve ha valami sorozat és értelmetlen lenne nem az elejéről kezdeni.
2015. ápr. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Asimovnak pl. rengeteg regényét, novelláját olvastam, de a mai napig fogalmam sincs, melyiket írta először. Még az Alapítvány sorozatát sem sikerült időrendi sorrendben végigolvasnom, pedig ott nagyon erős kapcsolatok vannak az egyes részek között. C. Clarke-kal ugyanez a helyzet.

Egyedül John Scalzi pentológiáját olvastam talán időrendben, a Szellemhadtestet, ott is erősen épülnek egymásra az egyes részek.

Filmek közül pl. Spielberg jól ismert Csillagok háborúja sorozatának láttam először a második részét, aztán az elsőnek az első egyharmadát, aztán a Jedi visszatérnek a második felét, aztán az első résznek a második felét, aztán ismét a Birodalom visszavágnak az első felét, aztán a harmadikat, és végül az elsőt végig. Így aztán apránként azért összeállt a kép :D A Gyűrűk urát azért sikerült időrendben végignéznem, bár ebben benne volt a barátnőm keze is.

2015. ápr. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem. Mikor hogy jön - pl. könyvből épp azt olvasom XY szerzőtől, amit megtalálok otthon, vagy amit épp a legolcsóbban tudok megvenni, ha akcióznak.
2015. ápr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem, ahogy jön.
2015. máj. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!