Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Kezdő "művészpalántának"...

Kezdő "művészpalántának" milyen eszközöket érdemes beszereznie?

Figyelt kérdés
El szeretnék kezdeni festeni, illetve rajzolni, egyszóval alkotni , mert nagyon érdekel a művészet, szívesen rajzolgatok , festegetek, de egy kicsit magasabb szintre szeretnék lépni.Így az lenne a kérdésem, hogy milyen eszközöket érdemes beszerezni? Kezdve a ceruzák fajtájától bármeddig. Illetve szerintetek ha kitartóan csinálom, mennyi idő alatt lehetnek értékelhető műveim? Sokszor kedvem töri, hogy nem sikerül semmi szépet csinálnom..
2015. máj. 17. 19:06
1 2
 1/13 piriiiii ***** válasza:

Ceruzafajta... hát nem kell a legdrágábbat megvenni. :) Ki kell próbálni többet, én jobban szeretek több B-s ceruzával rajzolni, olyan 6-8 körül. De a márkát sose nézem.

Nagyon a papírt sem, de papír minőségél már jobb odafigyelni.

Én szénnel szeretek még rajzolni nagyon, és ez a ceruzarajzaimon is meglátszik, sokat javít egy-egy "szenes időszakom". :D De a szénhez viszont speckó papír is kell, az akadémia papír, ami durvább felületű, így megmarad rajta a szén. Ha ilyen nincs, akkor egy akármilyen lap is megteszi, csak menj át rajta először párszor smirglivel.

Aztán, ha komolyan gondolod, szerezz be egy táblát is, meg csipeszeket, hogy rögzítsd a papírt.

A festéshez annyira nem értek, bár én most kaptam egy festőcuccot, két vászonnal, egy csomag akrilfestékkel és rengeteg jó minőségű ecsettel. A festés már jóval drágább mulatság ugye, mert a vásznak drágák, de a festék is...

Értékelni bármikor lehet a műveidet. :)

Én amúgy iskolában tanulom a rajzot heti 6 órában, ez a szakom végül is, úgyhogy viszonylag már értek hozzá... de emlékszem, hogy mikor odakerültem elsőben, az alkotásaim... hát borzalmasak voltak. :D Nem is törődtem ezzel rendesen sajnos. De volt olyan, hogy sírvafakadtam órán, annyira nem ment. Mostanság viszont (most végzek) vannak sikereim, talán megértem ehhez az egészhez. :) Meg a szén tényleg sokat segít a formák megtalálásában.

A rendszeres gyakorlás a legfontosabb, heti többször, akár naponta.

2015. máj. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ó, nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél:))
2015. máj. 17. 23:23
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen sokszor én is konkrétan sírva fakadok, hogy amin annyit dolgoztam és fáradoztam, az borzalmas lett :D Remélem én is elmondhatom majd magamról azt, mint te és további sikereket kívánok a jövőben!:)
2015. máj. 17. 23:25
 4/13 anonim ***** válasza:

Szén és kenyérpapír (nagy barna csomagolópapír)

A2 vagy A3 vázlatfüzet

2B, 4B, 6B

monopol radír

tustinta

bambusz mártós toll

szőr ecset



ezekkel el lehet kezdeni gyakorolni, nem túl drágák stb.

2015. máj. 18. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Segíteni szeretnék, ezért ne vedd bántásnak, de rosszul állsz hozzá. Magasabb szintre nem az eszközök által fogsz lépni, még a legegyszerűbb natúr HB-s, 'noname' márkás ceruzával is lenyűgöző rajzot lehet alkotni, ha megvan hozzá a kellő gyakorlatod.


A jobb eszköz nem a magasabb szintre lépést adja meg, hanem azt követi, a sorrend pont fordított. És persze, a vonalvezetés, az előárnyékolás, a különböző színezési és kontúr technikák, nem véletlenül vannak különböző keménységű ceruzák. A HB-s példát nem arra mondtam, hogy azzal életed végéig minden részt ugyanúgy tudnál majd kivitelezni. :)


De tanulni, gyakorlatot elsajátítani tényleg nem ezen fog múlni. Arra pedig időt kell szánni és gyakorolni kell. "Sokszor kedvem töri, hogy nem sikerül semmi szépet csinálnom." Ezért mondom mindezt, ne a használd kellékeidtől várd az áttörést.


Sok sikert kívánok!

2015. máj. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Pénz:)
2015. máj. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

- Rajztömb- vázlattömb ( elég a sulis minőségű, Pax pl) mérettől függően 500-1000 ft.


- Akvarell/multi technic tömb/papírok. -tömbben a 200 grammos 1500 Ft-tól fölfele van ( pl. Canson Dessin olcsóbb és jó)


-Festék (akvarell) Faber-castell anilinky ( ez sztem a legolcsóbb és NAGYON JÓ minőségű. a komoly akvarellkészletem mellett is szoktam használni) ~ 12-es szett 1500 Ft körül van.


- Ecsetek ( 2-4-6-10 kerek, 2 hegyes, illetve pár nagyobb lapos) ~ 2500 Ft.


- Színes ceruza. Olcsó, iskolás minőségűekben pl. jó a Faber-castell ( a sima artgrip, 30 dbos készélet ~ 3000 ft körüli és én nagyon sokáig használtam.)

Vagy Koh-i-noor mondeluz akvarellcerkái, ha vizesben gondolkozol.


- Ceruza: Lyra Artrage(vagy art design? nem tudom:D fekete ceruza, fehér feliríttal. ) ~250 ft/ db. (H; B, 3b, 9b elégnek kell lenni. )


-Radír, monopolradír ~ 300 Ft-tól ( Koh-i-noor, faber.. stb)


- Rajztábla ( a4-es olyan 300 ft, a3-as normálisabb 1000 körül)


- Maszkoló szalag/papírszalag- ( festékboltban, barkácsboltban) akvarell kifeszítéséhez, 50 méteres, 2 centis 550 ft.


+ hegyző, stb


~ ez összesen kb. 15.000 ft.

Mondjuk sztem nem kell egyszerre megvenni mindent :)


Ha későbbiekben fejleszteni akarsz, íme az én gyors leltáram ( munkahelyen vagyok, lehet kihagyok valamit)


ceruza, radír, apróságok stb: Lyra cerkák, rotring, Faber monopolradírok, fehér, ezüst, arany, fekete zselés tollak, "pigment marker" (kontúrhoz), pár tubus fehér akrilfesték, 2 pohárnyi ecset (poharakban tartom), rajztáblák, csipeszek, maszkolók, hegyzők, radírceruzák, elemes hegyző.


Színesceruza: Derwent ( nekem van D. artists 72-es + D. Graphitint készletem + pár darabosan vásárolt Colorsoft és Watercolor ceruza)


Akvarellfesték: A már említett anilines + St Petersburg-White Nights 36-os készlet.


Papír: 220-grammos + 300 grammos canson akvarellpapírtömbök.


Ha összeszámolom, 100 ropi fölött járok jócskán. Költséges hobbi, de nem iszom, nem bulizok, ruhát sem szeretek vásárolni- helyette papírboltba járok :D

2015. máj. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
( Főleg, h az Anilinky az nem is FC, hanem Koh-i-noor :D -összekevertem, bocsi.)
2015. máj. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, hogy ilyen bőven kifejtettétek a válaszaitokat, nagyon sokat segített:) és köszönöm a jótanácsokat és a jókívánságokat is :)
2015. máj. 25. 12:43
 10/13 A kérdező kommentje:
Ha megkérdezhetem, mivel foglalkoztok? Mármint kicsit bővebben,mert egyébként ezzel sem vagyok tisztában teljesen, hogy milyen lehetőségek adódnak munka terén, mondjuk még távolabb van ez a kérdés :D
2015. máj. 25. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!