Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A Rómeó és Júlia című eredeti...

A Rómeó és Júlia című eredeti Shakespear által írt tragédiában hány éves volt Júlia illetve Rómeó?

Figyelt kérdés

Láttam már egy pár filmváltozatot belőle de ott idősebnek mutatták be a két szereplőt és tegnap egy filmben hallottam ezt a mondatot ,,... amikor Rómeó és Júlia házasodtak össze Júlia 13 Rómeó meg 17 volt mi idősebbek vagyunk ..."

Minden választ előre is köszönök



2015. máj. 31. 18:30
 1/4 anonim válasza:
100%

Júlia 13, ez biztos.

"Csak azt, amit már mondottam tenéked,

Lányom alig forog a társaságban,

Tizennégy év se múlt fölötte el,

Előbb fonnyadjon el két nyár virága,

Akkor megérik nászra majd a drága."


Rómeó 16 vagy 17, ebben nem vagyok biztos.

2015. máj. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, Júlia 13 volt. Akkoriban korábban értek a fiatalok, és sokkal korábban is haltak meg az emberek.

Ami pedig a filmeket, illetve a színházat illeti: Júliát játszani nagy dicsőség egy színésznőnek,nem gyerekek szokták kapni a szerepet.

2015. máj. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

# 2


Egy 14 év körüli jány most is képes gyereket szülni.Tehát testileg már érett.Viszont szellemileg valóban lassabban érnek meg az emberek.

2015. máj. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2015. máj. 31. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!