Egy háromszög oldalait hosszabbítsuk meg a kétszeresükre egy meghatározott körüljárási irányban. a) Hányszorosa az új végpontok által meghatározott háromszög területe az eredeti háromszög területének?

b) Hogyan változik a feladatra adott válasz, ha kétszeres meghosszabbítás helyett háromszorosat veszünk?

2014. nov. 15. 12:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Minden oldalát kétszeresére növeltük, ezért az eredeti és az új háromszög hasonlósági aránya lambda=2. Tudjuk, hogy a területek aránya lambda^2, és mivel 2^2=4, ezért az új háromszög az eredeti négyszerese.


Ha háromszorosára növeljük az oldalakat, akkor lambda=3 lesz, tehát a területeik aránya lambda^2=3^2=9, vagyis a nagy háromszög területe a kicsiének 9-szerese lesz.

2014. dec. 1. 02:49