Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ki fogytam könyv ötletekből!...

Ki fogytam könyv ötletekből! Könyvek 10 - 14 éves között? ( olvastam: SzJG, Narnia, útvesztő stb. )

Figyelt kérdés

2015. jún. 10. 14:12
1 2 3
 1/29 anonim válasza:

Maros Edit:Hűvösvölgyi suli

Szántai Zita:B épület

Kiera Cass:Párválasztó

2015. jún. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Köszi
2015. jún. 10. 16:30
 3/29 anonim válasza:
Szerintem olvasd el a Rubinvöröst, Az Éhezők viadalát, a Beavatottat.. már ha szereted az ilyeneket :)
2015. jún. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 V.Tina válasza:

Én olvastam Jean-Jackues Antiertől a Déli tengerek foglyát, Jennifer Blake-től az Aranylázat, és Sheila Hockentől az Emma meg én II-t.

Szerintem mindegyik fantasztikus!

Az Aranyláz kb. 500 oldalas, egy tizenvalahanyadik századi majdhogynem még tinédzser lány/nő életének néhány éves szakaszát mutatja be. FELNŐTT REGÉNY!

A Déli tengerek foglyát a múlt héten fejeztem be, az a 18. századról szól, egy Bugainville kapitány által vezetett francia fregatt és korvett több éves tengeri utazását mutatja be, amely konkréten egy világ körüli út. A hajón van egy potyautas, a természettudós, Philibert Commerson inasa, aki valójában a szeretője, aki szintén profi a természettudományok terén. Ebben a regényben még nagyon benne vagyok, folyton ezen agyalok! (Így van ez minden irtó jó könyv után) Ez különben kb. 430-440 oldalas.

Az Emma meg én kb. 300 oldalas, és egy vak nő életét mutatja be, amint visszatér a látók világába, az ő szavaival élve. E/1. személyben beszél élményeiről, férjéről kislányáról, csokoládészínű labradorjairól számol be. Nem kifejezetten kalandregény, inkább egy rakás fantasztikus élménybeszámolóval ér fel. Nekem nagyon tetszett, Nem tudom te ezek alapján hogy vagy vele... :)


Remélem tudtam segíteni, nekem ez a top 3, nekem ezek tetszettek, ezek ajánlom. És legalább elleszel velük egy darabig. :) ;)

2015. jún. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Brandon Mull - Titokfölde (5 részes)

Ha a Narnia tetszett, ez is fog :)

2015. jún. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 #Nikii válasza:
Vörös pöttyös könyvek
2015. jún. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Philip Pullman: Az arany iránytű (Északi fény, Az úr sötét anyagai trilógia) f vok és idősebb, de akkoriban ezt olvastam, és emlékszem, lányoknak is tetszett. Fantasztikus történet, de nem klasszikus fantasy, inkább egy steampunk világot fest le.
2015. jún. 12. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Az összes titok földét olvastam, de azért köszi :D
2015. jún. 12. 17:02
 9/29 anonim ***** válasza:

Jean Webster: Nyakigláb apó

Erich Kästner: Május 35 avagy Konrád a Csendes-óceánhoz lovagol; A két lotti; A repülő osztály

Charles Dickens: Copperfiled Dávid

2015. jún. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Bocs elírtam: Copperfield
2015. jún. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!