Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleménye a Jeohva...

Mi a véleménye a Jeohva Tanúinak Tolkien A Gyűrűk Ura és C. S. Lewis Narnia Krónikái könyvekről, történeteiről?

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 20:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ők ezt nem olvasták (nem olvashatják, legalábbis nem ajánlott ilyesmiket olvasni náluk, mert "eltávolítja őket az igaz úttól"), kérdező, így választ se nagyon várj!
2012. jan. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A Narnia Krónikái tele van keresztény allegóriákkal, így nem hiszem, hogy nagyon el tudná távolítani őket. Meg ez különben is baromság. Az ő válaszaikat várom.


(Kedves első válaszoló, nem téged minősítettelek, csak ez az "eltérít az igaz úttól" dolgot. Csak a gyenge embereket lehet eltéríteni céljaiktól.)

2012. jan. 13. 20:47
 3/15 anonim ***** válasza:
11%

"Csak a gyenge embereket lehet eltéríteni céljaiktól"


Minden vallásos akkor gyenge mert alapból nem vallásosan születsz meg hanem rá nevelnek.


szerintem a gyűrük ura nem elfogadott mert varázslények szerepelnek benne szerintük csak az Úr varázsolhat.

2012. jan. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hozzá teszem hogy a Gyűrűk Urát egy hívő katolikus ember írta és az is tele van szimbólumokkal és utalásokkal. Aki szeret gondolkodni és élvezi a fantasy stílust, az rengeteget profitálhat ezekből a művekből. Sajnos, az általam ismert tanúk nem olvasnának ilyet, így beszélgetni sem lehet róla. Őket a Biblián kívül csak az Őrtorony érdekli. Tisztelet a kivételnek. De majd ők elmondják.
2012. jan. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
6%
Nagyából tudom hogy miről szólnak ezek a filmek és arra a következtetésre jutottam hogy az emberek mese világban hisznek és biznak.Nem hiába irja a Biblia a 2Timóteusz 4:4 "az igazságtól elforditják fülüket a valótlan történetekhez ellenben odafordulnak".
2012. jan. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Íme. Senki sem HISZ vagy BÍZIK a Gyűrűk urában prezentált mesevilágban, ez egy szimbolikus világ.
2012. jan. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem szimbolikus, hanem kitalált világ. Tolkien meg is mondta, hogy nem kívánja a történelmet belevenni. Az már más kérdés, hogy mindig bele lehet látni az adott politikai helyzet bizonyos részeit.
2012. jan. 16. 18:24
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem is a történelmet vitte bele, hanem valami egészen mást: filozófiát. A gonosz természetét, az ember természetét, a gonosz és a jó küzdelmét.
2012. jan. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ez igaz.
2012. jan. 16. 21:16
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Én a munkámból adódóan láttam a Narnia krónikáit (a többi nem is érdekel). Ápoló vagyok és foglalkozás keretében néztem meg. Hát... mindig sajnálom azt, ha egyébként egy kiváló (Azaz igényes, művészi) produkció nem a legjobb szellemiséget közvetíti a kicsiknek, akik persze a legfogékonyabbak még az irányzatokat tekintve. Sok ilyen van, de nem csoda, ez a világ szelleme.


Persze, vannak benne szép és tanulságos részek, melyek önmagukban kiváló tanmesét jelentenének, de összességében olyan célokért folyik ádáz küzdelem benne, amelyek semmiképpen nem keresztényi célok, hanem világiak (igen látványos és a kor szellemét tükröző, akár brutálisnak is mondható látványvilággal).

2012. jan. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!