Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen módszert használjak...

Milyen módszert használjak rajzolás, festés megtanulásához, felnőtt fejjel? Lent

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, gyerekként, később pedig 17 éves koromtól 21 éves koromig sokat rajzoltam, főleg mangafigurákat, amik akkor nagy kedvenceim voltak.Sokak szerint volt tehetségem hozzá. Most szeretnék megint nekiállni, de minden érdekel, főként a portrék, a tájképek, a csendéletek. A kérdésem az lenne, hogy milyen sorrendben lenne érdemes nekiállnom? Elször tanuljak meg rendesen rajzolni, utána meg a különböző technikákat? Kellene valami útmutató. Előre is köszönöm :)

2015. jún. 13. 21:55
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyit hogy hetente csak 1-2 órám lenne erre, de azért én nekiállnék így is, mert nagyon hiányzik az alkotás.
2015. jún. 13. 21:56
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, először tanulj meg rendesen rajzolni, aztán próbálgasd csak a technikákat.


Mégis mit érnél egy különleges technikával, ha az alapokat nem tudod?


Azzal érdemes egyébként elkezdeni, ami a legkönnyebben megy.

2015. jún. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ez egy jó segédkönyv (könyvtárból is kiveheted)

[link]

Célszerű lenne egy tanár, mester.. vannak rajzkörök , nagyon segítő lenne..

Azután vannak könyvek még, de a mester kellene, mert nehéz könyvekből haladni:

[link]

2015. jún. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne szóljátok le a különleges technikákat! Kísérletezéssel rengeteget lehet tanulni. Nyomban helyből azt ajánlom, hordj magaddal mindenhova vázlatfüzetet - nem kell drágának lennie, elég egy simafüzet is -, és tollal vagy tussal készíts skicceket az emberekről, utcaképekről. Azért tollal, mert azt nem lehet radírozni, és próbálj minél gyorsabban rajzolni, hiszen az emberek nem fognak megállni a te kedvedért. Ez jó gyakorlás a tökéletes megfigyelésre.

Rajzolni egyébként megtanulni legjobban gyakorlással lehet, némi szakirodalom vagy szaktanár segítségével kiegészítve.

Érdemes nagy méretű ceruza vagy krétarajzokat is készítened, főleg külső és belső teret, de ha van ismerősöd, akit meg tudsz kérni, hogy üljön neked portrét, az is nagyon jó.

Azt mondom, hogy ne hanyagold a mangát, csak válaszd külön a tanulmányrajzokról.

Esetleg képet tudsz mutatni, hogy hogy rajzolsz most?


Az előző válaszolók által felsorolt könyvek jók. Még szakirodalom:

Szunyoghy András: Kis rajziskola

Szunyoghy András: Nagy rajziskola

Angela Gair: Rajz- és festőiskola

2015. jún. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mostani képet sajnos nem tudok mutatni,csak pár régebbi mangásat,amit még 7-8 évvel ezelőtt rajzoltam.

Itt van 1-2 ízelítőül:

[link]

[link]

[link]

[link]

Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy pár éve bizonyos okok miatt kiszórtam elég sok rajzomat, így csak pár mangás maradt meg. Jelenleg ahol élek ott nemigen tudok rajzolni, mert nagyon kicsi a hely. A jegyzetfüzet egy jó ötlet.

Szerintem leginkbb vvalami tanfolyam kellene nekem, ahol az alapokat elsajátíthatom, pl anatómia, perspektíva, stb, a megfelelő sorrendben.

2015. jún. 14. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!