Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek igazuk van?

Szerintetek igazuk van?

Figyelt kérdés
Portfóliót készítek. Témának az isteneket és azoknak életét, életterét választottam. Elkészítettem a vázlatokat is, miután készen lettem kikértem anyukám véleményét. Azt mondta, hogy talán nem így kellett volna ábrázolnom egy istent. Pár barátomnak is megmutattam a vázlatokat és ők is ugyan ezt mondták. Tudom mire céloztak, a rajzolásuknál létező, sokszor nem a szépségideálnak megfelelő arcokat vettem alapul. Emberire rajzoltam őket, persze nem csúnyának de pl. van amelyik szeplős vagy nagy az orra. Szerintetek is tökéletesnek kéne őket rajzolnom? Nekem számít mások véleménye, főleg anyukámé, de miért ne lehetne egy isten szeplős vagy szakállas vagy nagy orrú?

2015. júl. 28. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó ötlet! A szépségideál rajzolás a múlté. A reneszánsz, a barokk ott csinálták ezt, később az izmusok során már eltorzult ez a kép, sokkal reálisabb lett a képalkotás, nem szépített. Szerintem igazán jó ötlet új felfogásban bemutatni az isteneket, evvel új jelentéstartalmat, üzenetet adni nekik. Ők se jobbak nálunk, ők is vétkeznek, ők se tökéletesek, ők a mi agyunk szüleményei, hozzánk hasonlatosak, túl kell lépnünk ezen végre az évszázadok alatt. All in all, hagyd így szerintem, csak gondolkozz el alaposan hogy miért csináltad ilyenre, hogyha megkérdeznék elmondhasd:)
2015. júl. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sok nem tökéletes isten van a mitológiákban. Héphaisztosz pl. csúnya és sánta, Odin félszemű stb.
2015. júl. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért a különböző istenek elég konkrét személyleírásokkal rendelkeznek. Kaphatnak persze egyéni arcvonásokat, de csak olyan határokon belül, ami nem mond ellent az alaptulajdonságaiknak. Apollón vagy Aphrodité például kifejezetten szépségideál-típus, hiszen ez volt a szerepkörük.
2015. júl. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hogy pontosítsak, a Skandináv istenek a téma. Odint én félszemű, szakállas, hosszú hajú kissé öregedő istennek ábrázolnám szélles vállakkal. Frigget szigorú arcvonásokkal de kedves sötét szemekkel szintén szélesebb vállakkal képzelem el.
2015. júl. 28. 19:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Művészi szabadság.

Ami nem mond ellent a leírásoknak, mind mehet.

2015. júl. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#4 Így szerintem rendben van. 3-as voltam.
2015. júl. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Prym ***** válasza:
Tudsz linkelni képeket? Érdekelne :)
2015. júl. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!