Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az áldozással kapcsolatban...

Az áldozással kapcsolatban mégis a katolikusoknak volna igazuk? A protestánsok és a többiek mi alapján tartják az úrvacsorát?

Figyelt kérdés

(szerintem senkinek nincs igaza, de inkább a katolikusoknak, mint a többieknek).


Ezért:


"A hálaadásnak pohara, amelyet megáldunk, nem a Krisztus vérével való közösségünk-é? A kenyér, amelyet megszegünk, nem a Krisztus testével való közösségünk-é?

Mert egy a kenyér, egy test vagyunk sokan; mert mindnyájan az egy kenyérből részesedünk. "


"Mert amiképpen a test egy és sok tagja van, az egy testnek tagjai pedig, noha sokan vannak, mind egy test, azonképpen a Krisztus is.

Mert hiszen egy Lélek által mi mindnyájan egy testté kereszteltettünk meg, akár zsidók, akár görögök, akár szolgák, akár szabadok; és mindnyájan egy Lélekkel itattattunk meg. "


"

És mindnyájan egy lelki eledelt ettek;

És mindnyájan egy lelki italt ittak, mert ittak a lelki kősziklából, amely követi vala őket, e kőszikla pedig a Krisztus volt.

"


Láthatjuk, hogy mindenképpen meg kell enni a Krisztust.

Három variáció lehet:


1. A katolikus (esszük és isszuk a titokzatos testét, ami lelki táplálék)

2. Kannibalizmus (de akkor a lelki szónak nincs értelme).

3. Az én értelmezésem, ami nem összeszedett, de itt olvasható:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


Az első linken azt próbálom fejtegetni, hogy mi az úrvacsora, a kenyerér, a bor és miért a testvériségről, szeretetről, a krisztus követéséről szól.

A második linkben inkább mások állításainak cáfolatai vannak.


Az első linken már a két első idézet jól párhuzamba állítható.


Nos, akkor milyen jogon kell csak úgy lenyelni a kenyeret és bort? Hogy lesz köze Krisztushoz kedves protestánsok?

Mert köze van hozzá, ez tagadhatatlan.



2014. aug. 12. 21:17
 1/7 A kérdező kommentje:

Ez a lenyelem a kenyeret és megiszom a bort, mert azt mondták, helyes?

Kicsit olyan, mintha attól lennénk keresztények, hogy egy kenyeret eszünk és egy bort iszunk.

A kenyér és bor imádata.


Helyes elítélni, aki nem eszik csoportosan kenyeret vagy nem iszik bort?

2014. aug. 12. 21:30
 2/7 A kérdező kommentje:

Egyébként a Krisztus a megtestült íge.


"Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, az én bennem lakozik és én is abban.

Amiként elküldött engem amaz élő Atya, és én az Atya által élek: akként az is, aki engem eszik, él én általam."


Mindenképpen enni kell a Krisztust...


"A lélek az, ami megelevenít, a test nem használ semmit: a beszédek, amelyeket én szólok néktek, lélek és élet. "


"Bizony, bizony mondom néktek: Aki én bennem hisz, örök élete van annak. "


"

Jézus pedig monda nékik: Én vagyok az életnek ama kenyere; aki hozzám jő, semmiképpen meg nem éhezik, és aki hisz bennem, meg nem szomjúhozik soha.

De mondám néktek, hogy noha láttatok is engem, még sem hisztek.

Minden, amit nékem ád az Atya, én hozzám jő; és azt, aki hozzám jő, semmiképpen ki nem vetem.

Mert azért szállottam le a mennyből, hogy ne a magam akaratát cselekedjem, hanem annak akaratát, aki elküldött engem.

Az pedig az Atyának akarata, aki elküldött engem, hogy amit nékem adott, abból semmit el ne veszítsek, hanem feltámasszam azt az utolsó napon.

Az pedig annak az akarata, aki elküldött engem, hogy mindaz, aki látja a Fiút és hisz ő benne, örök élete legyen; és én feltámasszam azt azt utolsó napon.

"


Az örök élet, ha hiszünk a Krisztusban és követjük.

Az íge tesz minket a Kriszt testévé és így lehetünk vele egyek, amiként ő az Atyával.

2014. aug. 12. 21:44
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

aa

Szépen írsz, kérdező. Görög-katolikus szertartáson voltál már? Lehet, hogy ott-közben- alatta közelebb jutnál a kérdésedhez (melyre te tudod már most is a legjobb választ. Keresztyén tyestvéreink majd jönnek, addig is egy vers, amiből szintén lehet fogni a választ, annak, aki akarja.

Georg Trakl (Szabó Lőrinc fordítása)

Téli este


Ha indul a hófúvás,

nagy jel zeng az estharanggal,

sok vendéget vár az asztal,

s menedék és kincs a ház.


Mindenütt jár valaki,

hozzák sötét éji utak.

A keresztfán lángra gyúlnak

a föld hűvös nedvei.


Vándor lép be, fájdalom

kövesedik a küszöbre.

S bor és kenyér tündökölve

ragyog fel az asztalon.

2014. aug. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólást és a verset kedves aa:)

Nagyon szép!

Sajnos nem voltam még igazi görög katolikus misén (legalább is a mostani emlékeim szerint).

De mindennek eljön az ideje, így annak is, hogy megnézzem...


Szép álmokat;)

2014. aug. 12. 22:07
 5/7 anonim ***** válasza:
18%

Luki, ha elolvasol néhány Biblia verset, még meglepöbb lesz mit is ír a Biblia.


1. Jézus Krisztus szövetséget kötött az apostolaival, akiknek megigérte a mennyei életet.


Egy csoport alapjaihoz tartoztak, akiknek a Jelenések könyve pontosan meghatározza a számukat és ök Krisztussal a mennyben fognak uralkodni mint királyok is papok az emberiség felett.


A másik csoport, amelyiket Jézus úgy jelölt be, mint "más juhok" ezek akikröl ír a Jelenések könyve, hogy egy nagy sokaság, akik minden népböl és nemzetböl valók.

Jelenések 7:9


Ezek az emberek, itt a Földön fognak élni, Isten eredeti szándéka szerint, mikor azt mondta az elsö emberpárnak, hogy "szaporodjatok, és sokasodjatok és töltsétek be a FÖLDET..." 1.Mózes 1:28


Minden évben, mi akik nem vagyunk mennyei életre elhívva, nizán 14-én /a tavasz elsö teliholdja Jeruzsálem felett/ megemlékezünk Krisztus haláláról, de nem veszük magunkhoz a szimbólumokat, mert nem vagyunk elhívatva a mennyei életre, hogy Krisztussal uralkodjunk a mennyben, mint királyok is papok


Az 1.Korintus 11:27 szerint

2014. aug. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Azért veszünk Úrvacsorát, mert közösséget vállaltunk teljes tudatukban Krisztussal. Mi a gond vele? Te a házassági évfordulódat nem ünnepled meg? Vagy a gyermeked születésnapját? Ez egy ünnep is, de egy újabb választás, hogy én vele akarok lenni. A felsorolt igékben nem látom azt, hogy nem kéne venni, méginkább nem látom, hogy csak egy csoportra vonatkozna, hisz nem csak az apostolok vettek Úrvacsorát. De ehhez Isten vezetésével kéne olvasni a Bibliát, nem pedig emberi tanításra, vagy saját értelemre támaszkodni.
2014. aug. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 skinzbox ***** válasza:
A protestánsok jelképnek tekintik a kenyeret és a bort. A katolikusok hisznek a valós jelenlétben.Az Úrvacsorán is jelen van a Szentlélek az Eucharisztiában plusz még fizikailag valóságosan is jelenvalóvá válik Jézus Krisztus a Szentlélek által.
2014. aug. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!