Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a különbség stílus és...

Mi a különbség stílus és modor között?

Figyelt kérdés
Azért gondolkodom ezen, mert egyes nagynak tartott színészeinket (például Latinovits, Darvas), előszeretettel neveznek modorosnak. Pedig például az Isten hozta, őrnagy úrból Latinovits játéka szerintem nem elvesz, hanem hozzáad. Egyrészt fele ennyire se lenne szórakoztató a film nélküle, másrészt szerepe van az ábrázolásban is: jól érezteti, hogy az őrnagy erőteljes és excentrikus jellemével elnyomja a többi szereplőt. Persze akár a túljátszás is lehet eszköz, ha illeszkedik a film stílusához, tehát az előbbi példa nem oldja meg a kérdést. Ezért érdekelne, hozzáértőbbek mit gondolnak, hol van a határ stílus és modor között. Mitől modoros valaki/valami és mitől nem? És tényleg nagyok-e említett színészeink, vagy tévedés az egész? (Szerintem tényleg nagyok.)

2015. szept. 1. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:
egyeseknek modortalan a stílusa
2015. szept. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem innen kell megközelíteni a kérdést.


A "modoros" kifejezés meglehetősen önálló jelentéskört vett fel, valóban mondhatnák túljátszásnak is, és egyértelműen negatív értelemben használatos.


Míg maga a modor az illemnek a szinonimája, és inkább pozitív a kicsengése.


Viszont a stílus és a stílusos esetében nincs ilyen eltávolodás, a két szó ugyanazokban a jelentéskörökben használatos, ugyancsak pozitív vagy semleges értelemben.

2015. szept. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Stilus az amit kivulrol rad nezve is megmondhatnak rolad, modor viszont az ahogy ezt ki tudod fejezni.
2015. szept. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én színjátszással kapcsolatban lennék kíváncsi válaszokra, azt hittem ez egyértelmű. Egyébként, 2-es válaszoló, a "modor" szót ugyanúgy használják negatív értelemben, mint a "modoros"-t. Te a köznapi jelentéséről beszélsz, de az egy totál más jelentés.
2015. szept. 4. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!