Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Melyik akvarellpapírt ajánlaná...

Melyik akvarellpapírt ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Eddig Canson 1557-est (vázlat és festőtömb) használtam, de a ragasztás illetve a rövid oldalon spirállozás miatt nem tetszett annyira. Most vettem Canson "C" á grain Multi-Technique 224g -os festőtömböt, ami elvileg jobb,( a 1557-es 185 grammos csak) de "wet on wet" technikánál olyan hullámos, mint a noname papír.


Ti mit használtok- mit ajánlanátok?


2015. szept. 6. 04:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Fejből nem tudom mit használok és most nem is tudom megnézni, de egy apró trükk amit esetleg eddig nem tudtál és segít a hullámosodás elkerülésében. Szóval bevizezzük a lapot, jó alaposan, majd hagyjuk egy kicsit szikkadni, aztán kifeszítjük. Én az enyves ragasztót nem szeretem annyira, szóvaé egy direkt erre a célra kitalált halvány sárga színű ragasztószalaggal körbe ragasztjuk feszesen. Az elővizezés és a kiragasztás segít, hogy ne legyen hullámos.
2015. szept. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fabriano, Windsor & Newton

Eredetileg a Fabriano-t használtam, mert az otthoni művészellátóban olyan tömböt lehetett kapni, de hogy kiköltözztem külföldre, rájöttem, hogy az egyike a legdrágábbaknak (de a legjobbaknak is). Most Windsor&Newton-t használok meg CassArt-osat, de ez egy művészbolt saját márkája, szóval Magyarországon nem biztos, hogy lehet kapni. Még a Strathmore-ról hallottam jókat, sok mangás ismerősöm azt használja.


[link]

[link]

2015. szept. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha elővizezed,akkor kitágulnak a rostok, és ha ilyenkor ragasztod körbe,akkor a száradás során összehúzódik kifeszül és egyenes lesz.
2015. szept. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!