Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan legyek színész Amerikában?

Hogyan legyek színész Amerikában?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és egy ideje nagyon foglalkoztat ez a gondolat. A nyáron beszélgettem hetente többször egy amerikai házaspárral és ekkor szembesültem vele hogy valóban imádom az angol nyelvet. Nem is volt gond a beszéddel mert mindent értettem amit mondtak én is akármit el tudtam nekik mondani. A színészkedés/színjátszás már kiskorom óta jelen van az életemben. Plusz rengeteget szavaltam az elmúlt pár évben (többek közt országos első helyezéssel). Nagyon sokan mondták hogy jó a hangom az ilyesmihez (még az amerikaiak is megemlítették). A magyar tanárom szép magyar beszéd versenyre is küldött.

Szerintetek így mekkora esélyem van egy ilyen elképzelést megvalósítani?



2015. szept. 18. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

0,00 % Remélem segítettem.

(Magyar színművészetire jobb az esély, csak nem kéne megvetni.)

2015. szept. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%

Sehogy.

Kb. minden fiatalnak ez a vágya (nekem is kb. ugyanez volt, csak nem színész, hanem énekes akartam lenni). Alapból Amerikába nagyon nehéz kijutni, pláne színészként. Ha nagyon jó vagy, talán kapnál 1-2 mellékszerepet, de a nagy szerepekre nem akarnak olyat, aki akcentussal beszél.

2015. szept. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
"a nagy szerepekre nem akarnak olyat, aki akcentussal beszél" - akkor a világ leghíresebb statisztái: Arnold Schwarzenegger, Jean-Claude Van Damme, Jackie Chan...
2015. szept. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
23%
Ja, bocs, van 3 a többi egymillió sztár mellett. Rettenetesen jó arány. :)
2015. szept. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
13%

Az akcentusokon lehet ám segíteni, főleg olyanoknál, akik színészek, tehát egyébként is kell beszédtechnikát tanulniuk. Vagy hogy lenne lehetséges, hogy egyébként angol anyanyelvűek teljesen hihetően tudnak teljesen más nemzetiségűt játszani? Esetleg csak simán más akcentusút (pl. erős déli akcentus, vagy pont fordítva, egyébként déliesen beszélő nem úgy, ausztrál, vagy kanadai).

Nem fogok hazudni, kérdező, valószínű nem te leszel a következő nem amerikai származású nagy színész Amerikában. Maximum akkor tudom elképzelni, ha van benned valami hatalmas nagy plussz és képes vagy felvenni az amerikai, egész életükben erre készülő fiatalokkal a versenyt. A már említett Jackie Chan ezt a harcművészeti tudásával és hihetetlen teherbíró képességével érte el.

Aki még eszembe jutott, az Christoph Waltz. Hiába van vele egy képernyőn Brad Pitt, egyszerűen nem tudod levenni róla a szemed, mert annyira jó, hogy kiköveteli a figyelmet.

Tudnál te is valami extrát adni a filmiparnak? Mert olyan átlagosan okés nem kell, abból találnak milliót Amerikában, már helyben. Az, hogy te magyar gimis beszédversenyt nyersz, az nem elég.

Azt is vedd figyelembe, hogy németre, meg kínaira sokkal nagyobb a kereslet, mint magyarra. Hány olyan filmet tudsz mondani, ahol konkrétan magyar szereplő van és fontosnak tartották, hogy tényleg magyar színész játssza?

2015. szept. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
70%

Az a baj, hogy az itt kommentelők közül mindenki a filmszínészetre gondolt. Ahova valóban nehezebb bejutni, és feltörni mint a színházszínészetbe. Amerikában több színésziskola is van, melyet ha elvégzel egyből adnak lehetőséget is. Bekerülni és bennmaradni sem egyszerű dolog, de eredményes. Ugyanúgy ott sem árt ha van ismerettséged, protekciód, az nagyon meg tudja könnyíteni a dolgokat. Ha tényleg megy a nyelv is, akkor vágj bele, szurkolok!


Én is ki akartam menni, de kicsit későn jöttem rá, hogy valóban ezt akarom, így nem volt alkalmam a nyelvet megfelelő szinten elsajátítani. Te 16 évesen még épphogy nem csúsztál le. Bár én is rájöttem volna előbb :)

2015. nov. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
ne ide írd ezt a kérdést! meg ne hallgass ezekre az emberekre! :D Hanem csak kezdj el keresgélni lehetőségeket, ösztöndíjjakat amerikába. Vannak olyan sulik ahol kapsz ösztöndíjjat és meg tudsz élni nem kell anyudéknak küldeni sem. Csak csináld, 16 vagy számíts úgy, hogy minél előbb valahogy kiutazz és azt a környéket célozd meg ahol azok az emberek mozognak/kezdték karrierjüket akivé te is szeretnél válni. Írhatsz is levelet 1-2 színésznek aki a kedvenced, hogy ő mit ajánl.
2015. dec. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
55%
Ha még érdekel a dolog írj privátot. É n is 16 éves vagyok, ugyan ilyen tervekkel. Ha többen próbáljuk végig vinni, adhatunk tippeket egymásnak és persze motivációt, ami talán a legfontosabb.
2017. júl. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
57%

Szia(sztok)!


Most a kérdezőhöz írok először. Már elmúlt 3 év a kiírás óta. Nem tudom mennyire adtad már fel, de ezt le akarom írni. Nem szeretnék magamról semmit írni, de vakon kell elhinned nekem hogy tudom mit írok.

Szóval... Azt biztos tudod hogy mi emberek elég sok mindenre képesek vagyunk ha tényleg akarunk valamit. Ez így volt, így van és így lesz. Ez nem azt jelenti, hogy varázsolni tudunk, vagy képesek vagyunk a fizikailag lehetetlen dolgokra, de bármikor meg tudunk tanulni angolul, ha kiutazunk oda ahol élni szeretnénk. Vagy ha a mozi vászonra tapadva össze-vissza ver a szívünk, és közben arra gondolunk...minek élek, ha nem tehetem azt amiért megőrülök? Otthon ülök és várok hátha jön valami magától igaz? Nem! Nem lesz több ilyen nagy álmod.

Nem lehetséges? Persze ez a magyarok mondata. Hidd el nekem, hogy mikor ott állsz egy amerikai castingon minden eszedbe jut amit eddig feladtál. Aztán elkezded megint és megint és megint. De fel kell állnod, mert a játék nem áll meg miattad. De erős vagy kibírod, és ott leszel ahol lenni szeretnél. Mert képes vagy rá. És ezzel a mantrával menj keresztül minden tűzön.

Tapasztalat.


Puszi :) hajrá

2018. jan. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Sziasztok ez a téma engem is érdekelne énis 16 éves vagyok
2021. aug. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!