Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha lenne egy képzeletbeli...

Ha lenne egy képzeletbeli görbe tükör bele mernétek nézni?

Figyelt kérdés
Az irodalmi művek görbe tükröt tartanak elénk. Kérdés, hogy szükség van-e erre, és ha valóban létezne akkor a fenti kérdésre mi lenne a válaszotok.
2015. szept. 28. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt hiszem tisztában vagyok a gyengeségeimmel és a rossz tulajdonságaimmal, de érdekelne mit mutatna nekem egy ilyen tükör. Hátha van amit nem tudtam még vagy nem mertem magamnak se kijelenteni. Szükség szerintem van rá, engem sok ilyen alkotás gondolkodtatott el, a "görbe tükör" nélkül meg nem lett volna ennyire tanulságos és elgondolkodtató. Sokszor újat ugye nem mondott, de attól még jó ezt így olvasni.
2015. szept. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bárcsak tényleg létezne ilyen tükör!! :)
2015. szept. 29. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, szükség van rá akkor is, ha ez ma kevéssé látszik.

Az emberek sokfélék. Van, akinek nem szükséges semmiféle tükör, anélkül is tisztában van a dolgokkal. Van,akinek legalább tükör kell, úgy jobban "lát". A görbe tükör felnagyítja a dolgokat, azoknak jó, akiknek kicsit "rossz a látásuk". Segít észrevenni dolgokat, amit a köznapi módon nem látunk, de fontos tudnunk róla. És sajnos vannak, akiken semmiféle tükör nem segít.


A görbe tükör szerepe tehát az, hogy növeli azok számát, akik helyesen látják a világot (és önmagukat). Ezért nemcsak szükséges, de nagyon kívánatos is. A görbe tükör egy finom módszer, nem durva. A mai közegben kevés.

2015. szept. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!