Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért görbe is az a tükör,...

Miért görbe is az a tükör, amiben nap, mint nap, nézem magam?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

A segítségeteket szeretném kérni , azzal kapcsolatban , hogy nem érzem magamat elég vonzónak ! A környezetemben mindenki dicsér , de régebben sajnos ,túl sok negatív kritikát kaptam családomtól , ismerőseimtől , ezek a mondatok még , mindig meg maradtak bennem . Ennek köszönhetően képtelen vagyok olyannak látni magam , amilyennek mások látnak , nem fogadom el a bókokat , bár vágyom rájuk , rosszul esik ,( rendkívül rosszul esik), ha a környezetemben lévő lányokat külsőleg felmagasztalják , olyankor úgy érzem , hogy az egész létezésem értelmét veszti .



2013. jún. 15. 17:13
 1/4 Pityupocse ***** válasza:

Elismerem meg tudományosan bebizonyított tény, hogy a családtagok jóval nagyobb hatást tudnak gyakorolni a gyerekre, viszont ez egy bizonyos kor után megszűnik, és jóval többet fog nyomni a latban a barátok, ismerősök véleménye <18.


Nem írtad hány éves vagy nehéz betájolni.


Viszont némi ellentmondás is van a szövegedben, régen kaptál negatív megerősítést ismerősöktől, és most is mindenki ergo az ismerősök is dicsérnek.


Javasolnám, hogy a jelenlegi barátaidra és ismerőseidre támaszkodj. Amit régen állítottak az a régi énedre vonatkozhatott, jogosan vagy sem, ez irreleváns. Jelenleg valószínűleg elég csinos lehetsz, mert ha bármi gond lenne a külsőddel akkor azért annyira sűrűn nem dicsérne mindenki, főleg nem ok nélkül.


Az pedig hogy te hogyan érzed magad a bőrödben, a saját felfogásodon múlik, sokan komolyabb handicappekkel is jól érzik magukat a bőrükben, elgondolkozhatsz rajta, hogy ha másnak kisebb nagyobb testi hibával is képes elfogadnia magát, és élvezni azt amit kapott, akkor te csupán mások (lényegtelen milyen kapcsolatban lévő személyek) véleménye alapján miért éreznéd magad rosszabbul.

2013. jún. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
19 leszek :)
2013. jún. 16. 10:05
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon sokszor próbáltam magamban tudatosítani , azt a tényt , hogy lehetne sokkal rosszabb , a helyzetem ( pl : lehetnék testileg , vagy szellemileg fogyatékos )de mindig oda jutottam , hogy még így sem felelek meg a saját és mások elvárásainak , pedig a barátom is gyakran rendez féltékenységi jeleneteket , tehát őszintén szólva nem lenne okom rá ! De valahol , annyira rosszul könyveltem el magam , hogy nem tudok ettől a ténytől szabadulni ! Pedig alapvetően , hihetetlenül életvidám vagyok , mindenkit bíztatok , és egy perc alatt fel tudok vidítani bárkit !
2013. jún. 16. 10:25
 4/4 Pityupocse ***** válasza:

Az elmondottak alapján mintha kissé úgy tűnik, extra figyelemre vágysz.


Továbbá nem tartom kizártnak, hogy valaki máshoz hasonlítgatod magad állandóan, és hiába kiemelkedő az eddig elért életed (az átlaghoz képest) mivel az vagy azon személyek akikhez te magadat méred még többet értek el, és ez frusztrál téged.


Ezzel azt éred, el hogy más életét próbálod élni, ezt senki nem tudja megtenni, már az ikertestvérek sem tudják ugyan azt az életet élni, mert előbb utóbb lesznek olyan barátaik amelyiket a másik nem ismer, ezáltal a személyiségük másképp fejlődik tovább. Te sem hasonlíthatod megad egy pont olyan vonzó pont annyira jól szituált, és népszerű lányhoz, mint amilyen te vagy, mert minden bizonnyal ezeket leszámítva sokban különböztök.


Azzal kell gazdálkodni amid van, és ha ez számodra nem elég, és ezt te kell így értékeld nem másoktól hallani, akkor mindig lesz lehetőséged tenni ellene, eljárni fitneszre, futni, bármi olyat tenni amitől tovább növeled az önbizalmad.

2013. jún. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!