Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Volt valaki jobb agyféltekés...

Volt valaki jobb agyféltekés rajztanfolyamon? És ha igen melyiken? Bevált?

Figyelt kérdés

Sziasztok kb egy hónapja újra kedvet kaptam a rajzoláshoz, régen nagyon szerettem de az általános iskolai rajztanárom elvette minden reményem(mivel volt az osztályból 2 kiskedvence,akik tényleg gyönyörűen rajzoltak és velünk közölte, hogy ****t sem ér a munkánk c: ) Na mindegy a rajzoláshoz is általában úgy kezdek neki, hogy úgy se fog sikerülni szóval önbizalom hiányom is van bőven. Mostanában igazából anime karaktereket rajzolok le képről, valamelyikre még én is azt mondom, hogy hű de jó lett:D valamelyikkel meg már egy hete nem tudok mit kezdeni, már legalább 20x újra kezdtem de még mindig nem hasonlít, amikor azt hiszem látom a hibát, megpróbálom kijavítani nem sikerül:( Elkezdtem utána olvasgatni ezeknek a tanfolyamoknak, de annyi van, hogy nem igazán tudom melyik, az amelyik tényleg jó, ezért is nagyon megköszönném ha valaki megosztaná velem, hogy melyiken volt és leírná a tapasztalatait:) [link] amiket eddig láttam igazából ez győzött meg a legjobban.( amikor megnyitjátok elindul egy videó ne ijedjetek meg tőle)

16/L elnézést az esetleges helyesírási hibákért, pontatlan fogalmazásért.



2015. dec. 14. 17:11
1 2
 1/13 zgyzgy ***** válasza:
59%

Átverés.

Ha szeretnél rajzolni tanulni, keress egy rajztanárt vagy egy hagyományos rajzszakkört.

Sajnos nagyon elterjedt ez a jobbféltekés baromság és társai. Nyelvet, hangszert, rajzot, stb. nem lehet 30 óra alatt megtanulni.

2015. dec. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szia azt szeretném kérdezni,hogy ezt tapasztalat alapján mondod vagy saját vélemény, mert arra nem vagyok kiváncsi:)
2015. dec. 15. 11:06
 3/13 zgyzgy ***** válasza:
36%
A szakmában dolgozom.
2015. dec. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Kérdező!


Voltam.


Bevált.


Üdv R.

2015. dec. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Hali!


Nekem nincsenek jó tapasztalataim ezzel kapcsolatban. Vannak művész ismerőseim, és van olyan ismerősöm is, aki volt ilyen tanfolyamon. Úgy látom, hogy ez a tanfolyam rosszat tesz a kreativitásnak. Komolyan. Ahány képet láttam ilyen embertől, mind vagy a valóság gondolatot és mélységet nélkülöző koppintása volt, vagy klisé. A tanfolyam egy dolgot tanít: ügyes másolói készségeket.


Másik dolog: én matematikával foglalkozom, van egy ősi mondásunk, hogy a matematikához nem vezet királyi út. Ezt egy ókori görög matematikus mondta egy királynak, aki gyorsan akart ismeretre/tehetségre szert tenni a matematikában. A mondás annyit jelent: ilyen mély dolgokat nem lehet megismerni gyorsan, és kapkodva. És ahogy a magas szintű matematika már szinte művészet, úgy igaz ez a mondás a rajzolásra is. A tanulással szenvedni kell, gyakorolni, amíg az alacsony szintű tudás nem rögzül, és csak akkor tudsz a magasabb szintű problémákkal is megbirkózni.


Szóval szerintem azt kéne csinálnod, hogy egy elmész egy rajztanárhoz, aki a "mestered" lesz, és megkéred hogy tanítson, meg véleményezze a munkáid, adjon tanácsokat, meg mindenféle hasonlók.


Remélem, segítettem!

2015. dec. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat!:) igazából nem akarok semmi komolyat ezzel a rajzolással és pont, hogy másolni szeretnék megtanulni:)
2015. dec. 19. 20:35
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Másolni megtanulsz, azt biztos, de azzal az erővel ingyen is meg tudod tanulni. Jobban jársz, ha "finomítottan rajzolsz, aprólékosan, illetve kielemzel képeket. Ezzel is lényegében másolsz, de növeli a fantáziát, képes leszel összerakni különböző dolgokat, tisztában leszel jobban a saját technikáddal. Ha balkezes vagy akkor sokkal nagyobb az esélye, hogy megtanulsz gyorsan, de láttam én már jobbkezest is nagyon szépen rajzolni. A balkezesek vizualitása sokkal erősebb, beleláthatsz az árnyalatokba, illetve az alakzatokba, ne azért rajzolj szerintem, mert teljesíteni akarsz, hanem, mert szereted. Az az igazság, hogy bárki tud szépen rajzolni, aki persze úgymond pszichológiailag egészséges, tehát nem kever dolgokat nagyon. Egyszerűen a részletek és az aprólékosság a lényeg. Én speciel rühellek másolni, amit pont a jobb agyféltekésen tanítanak. Egyszerűen sokkal tisztábban látom önmagamtól, illetve az emlékekből összerakok képeket.
2015. dec. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
90%

Szia!

Én voltam ilyen tanfolyamon.

Nem átverés, a módszer működik.

Persze művész nem lesz tőle az ember, de nekem a mások által lehurrogott, szerintük csak másolás is rengeteg önbizalmat adott. Korábban nem tudtam élethűen embereket rajzolni, ma már nem okoz problémát. És kötve hiszem, hogy segítség nélkül ment volna. Szóval nekem bejött, és mindenkit bátorítok, hogy menjen. Persze nem mindegy hová. Ha érdekel én hol voltam, megírom privátban, akár mutathatok rajzokat is, hogy honnan hová fejlődtem. Megjegyzem nincs anyagi érdekeltségem náluk, csak azért "reklámozom" szívesen őket, mert én úgy érzem sokat kaptam a tanfolyamtól :-)



BÚÉK :)

2016. jan. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
83%

Amit belinkeltél, én pont ott voltam, két éve!

Azóta is tudok úgy rajzolni, és nemcsak másolni, hanem pl. modellről rajzolni (ezt is gyakoroljátok a 4 nap alatt).

Én ezek után elmentem jobb agyféltekés kreatív írásra is, (www.kreativiras.com), mert rájöttem, hogy a rajzolást nem tudom úgy használni az életben, mint például az írást.

2016. jan. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Dejó ez szuper köszönöm a válaszod!:D
2016. jan. 6. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!