Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Volt valaki jobb agyféltekés...

Volt valaki jobb agyféltekés rajztanfolyamon?

Figyelt kérdés
Régóta érdekel, de sehol nem írják le, pontosan mi a módszere ennek? Hogyan tanítják meg a jobb agyfélteke használatát? Tényleg van ebben valami, vagy csak kamu az egész? Konkrétumokra vagyok kíváncsi!
2013. febr. 13. 09:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Konkrétan voltam ilyen tanfolyamon, és mióta esett az ára, mindenkinek, nem csak rajzolni akaróknak ajánlom. Ugyanis -az én olvasatomban, mert a módszer tanára nem vagyok- úgy láttam, hogy mindenkinek hasznos lehet. Arról van szó, hogy a tanfolyamon megtanulod az eddig főleg a jobb agyféltekéhez tartozónak vélt képességeidet tudatosabban, magasabb szinten használni. Az ott kapott rajzolási feladatok gyakorlati eszközei a tanításnak, és épp ezért a rajzaidon már a tanfolyam közepén (pedig az csak néhány napos) látszani fog, hogy fejlődsz, a dolog nem "kamu". Valahogy a többség -nyolcan voltunk, abból hat már a tanfolyam végén- úgy érezte, nem csak a grafikai/ábrázolási képességei javultak, de mintha a térlátása is javult volna. Mindazonáltal ez a tanfolyam,, ahogy a szervező el is mondta, akkor ér valamit, ha gyakorlod a tanultakat, megtanulni önmagában nem elég. Művész se ettől leszel, ha leszel. (Valószínűleg őnáluk ez a képesség spontán, tanfolyam végzése nélkül is működik. De ezt csak én mondom.) Ja, és az a vicces, hogy a magát tehetségtelennek és botkezűnek tartó ember is ugyanúgy meg tudta tanulni az tanári instrukciók alapján a módszert, mint a rajz felvételi előtt álló 17 éves kissrác. Induláskor nem feltétel a tehetség.


Javaslom, nézz szét a neten, keress tanfolyami rajzokat, a résztvevők képességei igen gyorsan, meglepően magas szintre emelkednek. Nem kamu.


Jó döntést, jó gyakorlást kíván R.

2013. febr. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, régóta érdekel, csak még nem tudtam rászánni magam. Az átlagnál jobban rajzolok, és kíváncsi lettem volna, hogy feljeszthető-e még jobban.

Anélkül kezdenek el a tanulók jobban rajzolni, hogy bármiféle rajztechnikai dolgokat tanulnának?

2013. febr. 14. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!