Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen színesceruza-készletet...

Milyen színesceruza-készletet használtok? Hol lehet beszerezni a nem-amatőr, -de-nem-is-profi készleteket? Mit ajánlanátok, ami nem túl drága, de jó minőségű, és egy ilyen haladó emberkének megfelelne?

Figyelt kérdés

Épphogy belejöttem a színes képek gyártásába. Ugyan, csak egy 36-os maped készletem van, de szeretnék egy 'szinttel jobbat' venni magamnak. (48-as, vagy hasonló méretű készletre gondoltam.)

Mit ajánlotok? Hol tudnám beszerezni? Válaszokat előre is köszi! :)



2015. dec. 24. 21:54
 1/1 anonim válasza:

Ha készletet szeretnél mindenképp művészellátóban vásárolj mert a papírboltban nem hiszem hogy találsz. Ha személyesen el tudsz menni, akkor még segíteni is fognak! De netes művészellátóból is simán beszerezhetsz bármit.

Szerintem egy 36-os készlet már bőven jó. Én csak 12-essel rajzolok és érzem is néha az egyes árnyalatok hiányát.

De hogy 48-as? Hú. Az aztán a választék. Ekkora mennyiségnél ne számíts arra hogy 8-9.000 Ft alatt találsz jó márkájút. Akiket ismerek rajzos suliból Derwent és Faber Castel ceruzákkal dolgoznak. Ezeknek is több fajtája van, mind más-más. Ha egy ekkora készletre ruházol be először vegyél pár darabot (lehet ezeket egyesével kapni), hogy kipróbáld neked melyik a jó. Illetve hogy olaj, viasz vagy pasztell alapút veszel, esetleg akvarell ceruzát az sem mindegy. Sajnos nem a legolcsóbb de megéri ha tovább akarsz lépni.

Az Academy ceruzákat lehet még venni művészellátóban de erről sajnos nincs tapasztalatom.


[link]

/Én most innen fogok beszerezni gy Derwent készletet. Szerintem nem a különbség köztük a lényeg, hanem hogy egyénileg mennyire esik jól vele dolgozni. Ezért is ajánlom hogy tapasztald ki! :)/


Sok sikert és jó rajzolást! :)

2016. júl. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!