Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi az a slam poetry?! Röviden!

Mi az a slam poetry?! Röviden!

Figyelt kérdés
Csak hosszú és körülményes magyarázatokat találtam.

2016. jan. 27. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi lennék a válaszra! Mert eddig csak annyit tudtam az egészből kivenni, hogy a "költő" performance jelleggel adja elő a "versét". De ez sokszor azt jelenti, hogy egyszerűen felolvassa. Szóval nem tudom mi a különbség egy sima vers felolvasása és a slam poetry között.
2016. jan. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Szabad versnek mondanám. Egy hosszabb szöveg, ami egyben novella, de vannak benne rímek, csak nagyon szabadon kezelve. Így lesz létfontosságú az előadás mód, hogy kikerekedjen egy teljesen műre az írás. Sokszor politikai temajuak. Lényege hogy frappáns és tömören megfogalmazva legyen egy komoly mondanivalója. Nézz meg pár youtube videót slammerektol megfogod érteni. Pl. Kemény Zsófi, Simon Márton.
2016. jan. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Zenon ***** válasza:
59%
Egy manapság felkapott pongyola műfaj, ami átmenet a valódi szabadverses előadásmód és a rapp között. Művészi értéke csekély. Lényegében rímes szóhadarás. Vagy szócséplés.
2016. febr. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Fiatal értelmiséginek kikiáltott emberek újra feltalálták a versírást és felolvasást. Ennyi.
2016. márc. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Rímes szócséplés szigorúan liberális szellemben.
2017. jan. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!