Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Jövőre kollégiumban fogok...

Jövőre kollégiumban fogok lakni, hogyan oldjam meg a zenetanulást?

Figyelt kérdés
Jövőre megyek gimibe, és nem tudom, hogyan és hol tudnék eleget gyakorolni.

2016. jan. 28. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Hárfán?
2016. jan. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sehol. Az ilyesmi általában felejtős.
2016. jan. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mojjo ***** válasza:

Gitár? Akusztikus? Milyen stílus? Ha fingerstyle, vagy esetleg klasszikus, akkor azt olyan halkan játszani, amennyire csak akarod. Persze, nyilván a dinamikája így igen beszűkül a játszott daraboknak, és lesz egy-két technikai dolog, amiket kevésbé tudsz gyakorolni, de általánosságban azért ezeket a stílusokat lehet bőven írtó halkan nyomni.

Ha akkordsikálnál ezerrel, az már más, ott jóval nehezebb halknak lenni - bár attól függ, milyen szinten vagy. Nagyon kezdőként, amikor még csak az akkordokat próbálgatod formázni a kezeddel, megoldható, hogy a hüvelykujjad belső felével pengetsz pengető, vagy körmök helyett - ez is beszűkíti a lehetőségeidet, de a gitár nyakát kezelő kezeddel tudsz fejlődni bőven.

2016. jan. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ugyanúgy ahogy éjjel is gyakorolsz otthon, fülessel
2016. jan. 30. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs semmi akadálya egy használt belépő elektromos gitár+amplug+szokásos fülesed felállásnak, emellett én koliban eddig csak olyat láttam, hogy pár éves klasszikus gitár múlttal gyakorlatilag bulikat tartott az arc, Nirvana énekkel meg minden, amit csak kértek... És gyakorolt gőzerővel, mindig óramű pontossággal 16:00 és 18:00 közt. Ehhez könnyű volt igazodni, és varázslatos hely lett tőle a kóter.
2016. jan. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2016. jan. 30. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!