Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Nagyon amatőr vers? Mi a...

Nagyon amatőr vers? Mi a véleményed róla?

Figyelt kérdés

Nem vagyok költő, nincs tehetségem hozzá, azonban nagyon szeretek írni novellákat, regényeket. Elkezdtem egy regényt, amelynek minden fejezetét egy összefogaló verssel szeretném kezdeni, hogy érdekesebbé tegyem. Ez a vers a prológushoz tartozik, és azt szeretném kérdezni, hogy nem túl amatőr-e? Hanyagoljak inkább a versírást, vagy nem vagyok teljesen reménytelen?


Szürke égbolt, borongos felhők,

Remegő virágok, háborgó erdők.

Puszta a táj, sívár, kint vihar dúl.

Egy apró szirom ezt hogy élhetné túl?

Meseszép, aranyló növény része,

Melyet magával sodor a vad áramlat vésze.

Száguld, szárnyal, úgy érzi él.

Én vagyok a szirom, te pedig a szél!

De a szirom már nem sokáig suhan,

Az égiháború elhal, ő egyre csak zuhan...


A vers bár rímmel, szándékosan nem hangsúlyos verselésű, inkább szabad ilyen szempontból.



2016. febr. 9. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezeket a költői képeket, meg ezt a mondanivalót már elég sokan "elsütötték", így igazából nem egy nagyon egyedi vers.


Ennek ellenére amúgy esküszöm hogy irodalomórán sokkal rosszabb verseket is olvastam... :)

2016. febr. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
olvastam en is rosszabb verseket irodalomoran, de azert a tied tenyleg amator, es mar 10000x elsutott kepekkel van tele.
2016. febr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pocsék.

Semmi eredeti szófordulat nincs benne.

Zavaros - most akkor háborgó erdő, vagy puszta táj a helyszín? Valami/ valaki, akit sodor a "vad áramlat" az éppen hogy nem úgy érzi hogy él, hanem hogy tehetetlenül sodródik.

Nettó giccs.

2016. febr. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit értesz mondanivaló alatt. Az enyém határozottan a depresszióról szól. Valójában a regénybeli karakterek írta ezt a verset. Ő a szirom, kicsi, jelentéktelen, és depressziós, a vihar a világ, ami már lassan az öngyilkosságba vezeti (Egy apró szirom ezt hogy élhetné túl?). A szél a fiú, akivel találkozik, egy is ideig úgy érzi teljesebb az élete mint bármikor (Száguld, szárnyal, úgy érzi él). És ekkor megbántják, megcsalják, és vége. A regény a depresziót, drogfüggőséget, alkoholizmust, öngyilkosságot emeli ki. Tudom, hogy a költői képek klissések, de mint mondtam nem értek hozzá, és ez csak amolyan ízelítő lenne, semmiképp sem a főétel, a valódi alkotás. Belefér?
2016. febr. 9. 21:03
 5/7 anonim ***** válasza:

" Belefér?"

Te tudod, a te "gyermeked" lesz a regény.

Nekem, mint olvasónak, elvenné a kedvem a prózai rész elolvasásásótól.

Lehet, hogy prózában tehetséges vagy, de a lírát felejtsd el!

Talán egy áthidaló megoldás lehetne, hogy ha ragaszkodsz a fejezetek elején található versekhez, akkor azokat írasd meg egy komolyabb lírai vénával megáldott ismerősöddel!

2016. febr. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt értettem mondanivaló alatt, hogy a depresszióról, magányról, tehetetlenségről millió költemény született már. Pont ezért nehéz is erről a témáról újat mondani.


Mindenesetre természetesen nem várja el senki hogy lekörözd Arany Jánost! Gondolkozzál olyan mondanivalón és olyan képeken ami kicsit különlegesebb, egyedibb. Legkönnyebb szerintem ha abból indulsz ki, amit tényleg tapasztalsz. Pl. XXI. századi emberként olvasóként nem fogom elhinni hogy te tényleg egy virágszirmot nézel a sivár tájon, és elmerengsz, és beleképzeled magad. De mondjuk az egyébként csontig lerágótt depresszió témánál maradva sokkal életszerűbb és "forradalmibb" egy olyan motívum, hogy repülőn ülsz, lenézel, és elmerengsz azon hogy milyen kicsik az emberek és hogy nyüzsögnek, és milyen szomorú az elmúlás, meg te is elrepülsz messzire és blablabla. Vagy ez lehet hülye példa mert nem vagyok költő, de érted mit akarok mondani...

2016. febr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, értem. És teljes mértékben igazatok van. Köszönöm az építő kritikákat. :D
2016. febr. 9. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!