Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek a rajzaimról...

Mi a véleményetek a rajzaimról? Megéri beruháznom digitális rajztáblára vagy halasszam esetleg felejtsem a dolgot?


2016. febr. 14. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Gyakorold még papíron ceruzával , komolyan ezek rémálmok vagy ez a benyomásod egy része amit láthatunk ?
2016. febr. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Másoltad őket, vagy eredeti ötletek? Úgy értem, hogy az utolsó előtti pl. a True Detective első évadából van, de csak megihletett, vagy másoltál valami képet? Plusz az az előtti (eye) is nagyon ismerős valahonnan.
2016. febr. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

a True Detective talált de csak ihlet szinten. Másolás általában annyiban kimerül hogy egy koponyát vagy kezet átveszek másik képről mert megtetszik és továbbgondolom.

Általában saját kútfőből dolgozok.

2016. febr. 14. 13:46
 4/10 A kérdező kommentje:
Amúgy nem rémálmok vagy a személyiségem kivetülései szimplán csak ez áll kézre és ez tetszik.
2016. febr. 14. 13:55
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedre válaszolva: megéri, de csak akkor, ha "digitális" végeredményeket szeretnél elérni. (A digitális rajz sokban különbözik az ilyen tradicionálistól, például a színvilágban; és teljesen más érzés papíron látni a kezed munkáját, mint egy kijelzőn.) Javaslom előbb, hogy próbálj ki egérrel egy-két képszerkesztő programot (ArtRage, Photoshop, stb...) és az alapján döntsd el, hogy merre tovább. De a kézügyességeddel nincs gond, ha ez gátol benne.
2016. febr. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 zgyzgy ***** válasza:
Látom, a lendület az meg van, de az alapok sajnos hiányoznak. Tökmindegy, hogy papíron vagy gépen rajzolsz.
2016. febr. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Uhh első 3 képtől a hideg kirazott annyira tetszenek főleg az ötlet :)

Szerintem egy kis gyakorlás csiszolgatas elfér a rajz tudásban de amúgy jó úton haladsz :) tanácsokat kérj es fogadj profiktol :) szuper rajzok

2016. ápr. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tehetségesnek látszol.

Szerintem képezni kellene a rajztudásodat, mondjuk a MKE grafikusművész szakán.

2016. ápr. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy igen. Bár az is a véleményem, hogy gyakorolnod kéne CERUZÁVAL. A ceruzában végtelen lehetőség rejlik, főleg, hogy egészen széles skálájú puhaságú ceruzák léteznek. Úgy látom, hogy csak egyfélét használsz, 2B-s, ha nem tévedek? Próbálkoznod kéne valami puhábban, kicsit jobban lendületből rajzolnod, mert a képeid nagyon merevek, szögletesek, görcsösek, hiányzik belőlük a frissesség. Érdemes lenne iskolában rajzot tanulnod, hogy elsajátítsd a komponálást, egy kicsit a tónusozást, térábrázolást. A digitábla jó ötlet, de nem attól leszel jó rajzos, szoktam mondani másoknak is, hanem attól, hogy mennyire tudod kihasználni a különféle eszközök nyújtotta lehetőséget azzal együtt, amit megtanultál. Például lehet, hogy előtte érdemes lenne elkezdened festeni. Vízfestékkel. Van az a kerek dobozos, gombfesték. És előrajz nélkül, esetlen tutorial-videókat nézve, vagy táj után.
2016. jún. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Eltaláltad tényleg a 2b a kedvencem, nem túl puha de van ereje. A puhább cerkákat is használom néha, de nem igazán jön be mert nem tudok még annyira erőteljes vonalat se húzni mint a 2bvel és rettentően maszatol, pontatlan. Bár valószínűleg azért nem tudom megfelelően kezelni ezeket az eszközöket mert sosem tanultam rajzolni:D Mostanában gondolkozok, valami okjs képzésen vagy hasonló rajz okításon, de a környéken nincs semmi sajnos. Egyetemre meg biztos nem vennének fel, mert sosem tanultam se művtörit, se más technikát használni.


A digitális rajztábla azért tetszik annyira mert lényegében kimeríthetetlen a lehetőségek tárháza, amennyiben az ember teljes elsajátítja a használatát.


Köszönöm az eddigi válaszokat és tanácsokat.

2016. jún. 2. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!