Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a különbség a polárfehér,...

Mi a különbség a polárfehér, vagy a titánfehér olajfesték között?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok a festésben, sajna nemtudom, nekem egyformának tűnik.Lécii, aki tudja, válaszoljon nekem!!!

#olajfesték #olajfestés #titánfehér #polárfehér
2016. febr. 18. 12:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hol láttad? Csak mert művészfestékben én titán- és cinkfehérről tudok.
2016. febr. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

De amúgy a polárfehér szerintem vakító fehér a titán meg inkább a mattosabb verzió. A cink az áttetszős.

Ha volna leírás a pigmenttartalomról,akkor lehetne látni a pigmentek tulajdonságát,ami egyértelműsítené a dolgot.

2016. febr. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
"polárfehér"???? Hol láttad? Mit tudsz rola?
2016. febr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Szlovákiában élek, innen rendeltem a Polar whitet, és a Titan whitet is 60ml-es .kiszerelésben www.maliarskeplatno.sk

Ezzel festettem eddig...tájképeket festek,szerintem jól takar.Itt egy link a Titán csodáról: [link]

2016. febr. 18. 21:39
 5/17 A kérdező kommentje:
Ja bocsi,......de ha rákattintasz jobb oldalon a titan white melletti nyilacskára, kiadja a polárvhitet is.....
2016. febr. 18. 21:41
 6/17 A kérdező kommentje:
Mind a 2 fehér tubuson fekete egyszínű kör van, az azt jelenti, hogy teljes fedettség???
2016. febr. 18. 21:44
 7/17 anonim ***** válasza:

Nos ott van,hogy pw5-ös pigmentet tartalmaz,ami nem túl tartós,de hogy mennyire az kérdés:)

[link]


A körrel kapcsolatban: igen , a teli kör a fedő,az üres volna a legáttetszőbb

2016. febr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Egyébként itt írják azt is,hogy a cinkfehér az olajkép idő előtti repedést okozhatja,ezért manapság már inkább keverni szokás a titánfehérrel..
2016. febr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Értem, köszi az infókat.Legközelebb Kassára megyek vásárolni, szeretnék többféle zöldet, kéket venni, van ott egy művészellátó bolt, de szerintem a Budapestinek nincs párja..de az nekem messze van!!!:(
2016. febr. 18. 22:38
 10/17 anonim ***** válasza:

Ne vegyél zöldet,hacsak nagyon nem eleve spéci zöld pigment van benne.

Azaz azokat ki tudod keverni,amelyek PB+PY pigmentekből vannak, csak a PG-sben van. De amúgy okker+lila és sárga + kék kis pirossal stb..na sokféle zöldet lehet csinálni és ,ha elve olyan kékhez raksz sárgát,pirosat ,kéket,ami már a képen van,akkor jobb összhang lesz a képen..

2016. febr. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!