Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a különbség a polárfehér,...

Mi a különbség a polárfehér, vagy a titánfehér olajfesték között?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok a festésben, sajna nemtudom, nekem egyformának tűnik.Lécii, aki tudja, válaszoljon nekem!!!

#olajfesték #olajfestés #titánfehér #polárfehér
2016. febr. 18. 12:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Na még annyi,ha már ennyit leírtam,hogy zöldből és másból is érdemes azt venni, amiben csak egyféle pigment van,mert ugye szétszedni nem tudod a két pigmentet a tubusból. Persze van olyan,hogy adott áron csak kevertet kapsz,mert a drágához keverik az olcsóbb színanyagot.
2016. febr. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
+ ha csúnya színek jönnek ki a keverésnél,mármint nagyon hamar bebarnul, beszürkül,akkor az a festék hibája, a jó festéknél szép átmenetek vannak.
2016. febr. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet, Te már nagyon tapasztalt lehetsz....én nemrég kezdtem festeni, még a pigmentációs témákhoz el sem jutottam.De utána nézek feltétlenül. és abban nagyon igazad van amit maga kever ki az ember...az sokkal szebb,érdekesebb.De a sötét alap az a legfontosabb...ugye?
2016. febr. 19. 11:43
 14/17 A kérdező kommentje:
Húha, ez szuper téma! :) És az egy pigmentű festékeken milyen nemzetközi jel van,azaz betűk?...amiket előzőleg leírtál?...
2016. febr. 19. 14:05
 15/17 anonim ***** válasza:

Ami egyfélét tartalmaz,azon csak egy jel van,pl:a 00037-es kódú viridian festék az csak PG18 . A PG18 a pigment neve (pigment green 18)


De a vert paolo veronese 0039-es kóddal az háromféle pigmentet tartalmaz,mert ott van,hogy Pw4(cink fehér)+PG7(zöld)+PY3(sárga)


Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik,hogy mivel a gyárak nagy mennyiségekkel dolgoznak ezért ilyen kevert színt neked,ha pont ez kell,nehéz pontosan kikeverned..

Amikor egy adott színt pontosan akarsz kikeverni akkor is fontos,hogy elég festék legyen előkészítve,mert akkor könnyebb finomhangolni az arányokat.

2016. febr. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen közönöm a segítséget,...hogy én még annyi mindent nemtudok, de fogok igyekezni.Ha festesz, akkor sok szép alkotást kívánok Neked!!!
2016. febr. 20. 10:07
 17/17 anonim ***** válasza:
Köszi! Neked is viszont.
2016. febr. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!