Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleménytek erről a...

Mi a véleménytek erről a kalandregényről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elkezdtem írni ezt a kalandregényt, ami egz kariervágyról szól. A főszereplő álma, hogy focista legyen, de szülei támogatását m élvezi.

A regényen legfőb üzenete, hogy az álmokat soha ne adjuk fel.Szerintetek érdemes rolytatnom? Kérlek a leírottak elolvasása után válaszolj.



Egy szegény család falusi házában járunk ahol a frissen 10 évesnek avatott Kevin Roberts lerúgta a család egyetlen vázáját új szülinapjára szerzet labdájával. Már ma másodszorra találja el a szerencsére masszív betonból készített dísz tárgyat, evvel fölverve a tőle öt méterre alvó tyúkokat. A ház egy szobából áll, amiben nincs más két ágy és egy kis konyha helységen kívül. Ma és tanúja lehetünk a szokásos heti veszekedésnek Kevin is a föld műves édesapja közt.

Jövőre már beírathatjuk Kevint a közeli iskolába - kezdi apukája de a fiú egyből közbe vág.

Nem akarok tanulni én Profi futballista szeretnék lenni - panaszkodik Kevin. - És amúgy is az a fekete szemüveges úr is mondta, hogy isten adta tehetséggel vagyok megáldva.

És valóban, ez így is volt Kevinnek nagyon jól ment a futball és bármilyen másik sportág.

Azonban apja hajthatatlan volt ügyvédet akart faragni egyetlen fiából.


Eljött az ősz és magával hozta Kevin rémálmát az iskolát.

Amint belépett az kapun egyből egy különös dolgot vett észre.Minden gyerek a padoknál csoportosult kezükben egy világító téglaszerű szerkezettel. Kevin oldalát furdalta a kiváncsiág vajon mi lehet az amivel a többiek szemmel látomást elszórakoztak. De nem volt bátorsága odamenni hozzájuk, úgyhogy inkább keresett egy szabad padod és leült. A közelébe lévő gyerekek nevetni kezdtek szakadt, piszkos ruházatán. Ránézett a nagyapjától kapott kar órájára és úgy gondolta ideje bemenni az épületbe. Amint belépett az iskolába szokatlanul otthonos látvány fogadta.

Az előtérben egy gyönyörű galéria volt a diákok rajzaival és gyönyürű növényekkel. A bal oldalra teknitve egy hirdetésekkel információkkal teli parafatáblát látott meg. Tanulmányozta az olvasnivalót , de mivel lassan olvasott sok idő volt mire megtalálta saját órarendét.

Már indult is a Matematika szakterem felé, ahol első órája lesz megtartva. A második foglakozás Biológia óra volt amit Kevin nagyon érdekesnek talált, a harmadik Irodalom óra volt, ahol Kevinnek egy idézet szúrt leginkább szemet “Soha ne add fel az álmaidat,küzdj értük,,. A negyedik órán megismerkedtek a számitógépekkel ami Kevinnek eddig teljesen ismeretlen volt. Nagyon rosszul telt első napja az iskolában, valojában a tantárgyakkal srmmi gondja nem volt csak a többi gyerek folyamatos piszkálódásával. Amint hazaért lefeküdt az ágyába és aludt, hiszen nagyon elfáradt a folytonos cikizéstől.



Akövetkező hetek így teltek Kevin életében, de apja így sem adta be derekát és járatta az iskolába. Az egyetlen tantárgy amit élvezet az az irodalom volt, szöget ütött fejében az idézet is, Így már arra is gondolt, hogy elszökik itthonról és az áma után fut.



Kevin nem bírja tovább elöző héten egy intővel is meggazdagodott, mert megütöte az őt cikiző osztálytársát. Ma este meg fog szökni itthonról. Kevin megvárja amíg szülei mély álomba merülnek.

Gyorsan ír egy búcsú levelet


Kedves anya,apa!

Úgy döntötem, hogy a saját sarkamra álok, és küzdök a saját álmaimért.

Minden jót: Kevin

Gyorsan lerakja a levelet és egy nesszenés nélkül kilép az egyébként mindig nyikorgó ajtón és bedobja magát tervek nélkül a szabad világba. Ekkor eszébe jött valami.

Meglátogatom a nagyapámat gondolja de ötletével csak egy gond van. A papa nem angliában hanem Németországban lakik. Egy futball söröző veztője amiből következik odavan a fociért..



2016. febr. 27. 23:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez egyszerűen rémes, borzalmas, fizikai szenvedést okoz az olvasása. Nem tudok olyan szempontot találni, amiből nézve ne lenne toitálisan értékelhetetlen. De a legijesztőbb, hogy ezzel a kritikán aluli tákolmánnyal a nyílvánosság elé mersz állni.
2016. febr. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
24%
Ne foglakozz az elöbievel szerintem csak irigy nekem bejott varom a folytatast
2016. febr. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A jó hír az, hogy egy focistának nem kell tudni helyesen írni.

Egy írónak viszont nem árt...


Szegény Kevinnek inkább Magyarországra kéne jönni, Orbán apánk támogatja a futballt a szülők helyett is :D

2016. febr. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%
szerintem tehetséges vagy, én is várom a folytatást!:)
2016. febr. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. febr. 28. 10:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Meg ne haragudj, de ez egyszerűen borzasztó. :/ Se a fogalmazás, se a történet nem kiemelkedő és annyi helyesíráshi hiba van benne, hogy csak na.
2016. febr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szia bocsi a helyesírási hibák miatt., ki lesznek javatva. Megkérdezhetem mi a gondod a fogalmazással? Előre is köszi!
2016. febr. 28. 11:18
 8/9 anonim ***** válasza:
24%
nem tudom miért kellett lepontozni azt, hogy tetszik nekem... hadd döntsem már el én, hogy mi tetszik nekem és mi nem!!! ráadásul objektíven nézve is jó olvasmány!! és egyáltalán nincs sok helyesírási hiba benne, azok is szinte csak elgépelések, szóval fel a fejjel, várom a kövi részt!:)
2016. febr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Lépjünk túl azon, hogy ebben a rövid részletben mennyi helyesírási és nyelvtani hiba van, amiket még a Word sem vesz észre, mert nem elgépelés-jellegűek. Ha kiadsz valamit a kezedből, legalább egy helyesírás-ellenőrzést csinálj előtte vagy mutasd meg valakinek, aki kijavíthatja. Ha igénytelennek néz ki a szöveg, egy csomó embernek elveszi a kedvét attól, hogy végignézze.


Rengeteg a logikátlan elem. Betonból készült váza, mint a lakás egyetlen dísze? A lakásban SEMMI sincs két ágyon meg a konyhán kívül? Nem életszerű. A kölyök miért nem az udvaron labdázik, ami logikusabb lenne és egyáltalán miért kap születésnapjára labdát, ha apja ellenzi, hogy focista legyen? Mi van az anyjával, ő hogyan gondolkodik erről? Támogatja a fiát vagy sem? Kevin eddig egyáltalán nem járt iskolába, hogy most kell beíratni? Ha nem járt, miért nem? Ha járt, miért nincs erről szó? Még sosem látott mobiltelefont, hogy így rácsodálkozik? Másnál sem? Hol élt eddig? Itthon a legkisebb faluban is tudják, mi az a mobiltelefon, még ha nincs is nekik, mert TV van, ahol láthattak már. Gondolod, ha focistának nevelnék a kölyköt, 10 évesen nem kellene az edzések mellett iskolába járnia? Tankötelezettség Angliában is van.


Úgy néz ki, hogy összedobáltál néhány dolgot kezdésnek, de ez elég hézagos. Nagyon fiatal lehetsz még, ha így látod a világot, ahogy leírtad, szerintem nem vagy sokkal idősebb Kevinnél. Ne akarj regényt írni, hidd el, nem fog menni. Próbáld meg az egész történetet maximum 3-4 oldalba belesűríteni, ennél hosszabb írás túl nagy falat lenne még. Olvass sokat és lehetőleg ne tiniknek szóló irodalmat. Mutasd meg a magyartanárnődnek, könyvtárosnak vagy más ismerősnek és kérj segítséget.

2016. febr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!